Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyire éri meg franciául...

Mennyire éri meg franciául tanulni?

Figyelt kérdés
Kb. félév múlva kell kiválasztanom a 2. nyelvet amit fel kell vennem az angol melé. Ezek közül lehet választani: német, francia, orosz, olasz, spanyol. Én spanyolt szeretnék, de lehet, hogy jövőre még nem inditják el, mert új. Így kell egy b terv. Franciára gondoltam, de nem tudom mennyire éri meg.

2019. dec. 3. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy melyik nyelvet "éri meg" tanulni, nagyon relatív és sok tényezőtől függ, amiket érdemes mérlegelni: akarsz-e gyakran abba az országba utazni, esetleg ott élni, fűznek-e üzleti vagy baráti kapcsolatok a szóban forgó nyelvhez (vagy ha most nem, el tudod-e ezt képzelni a későbbiekben), vonz-e a kultúrája, olvasnád-e eredetiben az irodalmát stb.

Ha tetszik a francia hangzása és úgy érzed, szívesen tanulnád, akkor szerintem nyugodtan válaszd azt, ha nem indul a spanyol.

Az olasz pont annyira hasznos nyelv, mint a francia, de könnyebb a kiejtése és jobban hasonlít a spanyolhoz, ezért én biztosan ezt választanám inkább, esetleg az oroszon gondolkodnék még...

2019. dec. 4. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Nekem megérte, de a minimális alapokon kívül Franciaországban tanultam meg a nyelvet. De egy év és egy Alliance Française-diploma elég volt ahhoz, hogy beiratkozhassak a lyoni egyetemre. A szünetekben és a hétvégeken a vendéglátóiparban dolgoztam (ha hiszed, ha nem, az a legjobb nyelviskola!), utána némi protekcióval tolmácskodtam és apróbb cikkeket, szinkronokat fordítottam.

Ma már csak műfordítással foglalkozom.

Ha bedolgozod magad a szakmába és megismerik a nevedet, jól lehet vele keresni.

2019. dec. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
71%
Szerintem teljesen megéri. Ha tudsz alapfokon angolul, akkor simán megtanulod pár hónap alatt az alapszókincset és nyelvtant. Ha németül tudsz, kicsit nehezebb lesz a szótanulás, viszont a nyelvtani része ugyanolyan gyerekjáték. A magyarban is vannak francia jövevényszavak, ez is megkönnyíti. Csak ajánlani tudom. Hozzátartozik még, hogy latin nyelv, és azok közül is a « legnehezebb », hiszen eltérő a kiejtése a többi nyelvtől. Ha franciául tanulsz, lényegében az összes latin nyelvből tudsz egy keveset!
2019. dec. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%
Én tanultam franciául a gimiben, de nem igazán tudtam használni azóta se. Aztán teljesen beleszerettem az olaszba, azóta csak ezzel foglalkozom. És ennek köszönhetően most már elég jól értem (főleg írásban) az spanyolt, a portugált, sőt még a katalánt is!! A franciával ez nem megy, amert annyira más, mint a többi újlatin nyelv... Szóval az olasz nekem hasznosabbnak tűnik. Plusz a franciák többsége lenézi, aki nem tökéletesen beszéli a nyelvüket, ez az olaszokról nem mondható el...
2019. dec. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!