Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon buta vagyok angolból,...

Nagyon buta vagyok angolból, hogy készüljek fel a B2-es nyelvvizsgàra?

Figyelt kérdés

Röviden: Tanultam angolt, de mivel mindig olyan tanárt kaptunk aki órán inkább magyar filmet nézetett velünk, így nem nagyon érdekelt eddig a pontig az angol, amit nagyon bánok! Van belőle érettségim, de az épphogy kettes lett. Most mindenképpen kéne belőle nyelvvizsga kb 1 éven belül. Magàntanàrra sajnos nincs pénzem, az idő pedig szalad, a szak ahova készülök oda csak 25 éves koromig jelentkezhetek, szóval bele kell húznom.

Internetről honnan érdemes tanulni? Milyen fajta nyelvvizsgàt ajánlotok? Ha naponta foglalkozom az angollal egy órát(valamikor többet)akkor van esèlyem megcsinálni egy éven belül a nyelvvizsgàt?

Csak értelmes válaszokat kérnèk!


2019. dec. 3. 22:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Ez elég esélytelen. Ha az iskolában x év alatt, tananyag, tanmenet, stb birtokàban nem ment, akkor most ugyan miért menne??? Csak egy éved van, de ne feledd, ha online, magad tanulsz, akkor nincs aki kijavítsa a hibákat, megmagyaràzza a dolgokat. Sokan magsntanàrt fizetnek, tanulnak, mégis elbuknak. Akkor neked ugyan miért menne? Ha sajnálod a pénzt magántanárra, akkor igysl rs vizet. Egyébként röhej, hogy sokan mennek divat szakokra, menőzni, de egy szerencsétlen nyelvvizsgát egyik se tud letenni. Ez lenne a jövő értelmiségi nemzedéke? Omfg
2019. dec. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Olvastad az utolsó mondatot? Aki nem tud segíteni ne is írjon, köszönöm!
2019. dec. 3. 23:04
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1-es válaszoló ezt úgy szeretem hogy vannak olyan emberek akik szerint csak az értelmiségi akinek van egy zöld színű nyelvvizsga papírja de ha valakinek jól megy a töri vagy a fizika de a nyelv annyira nem az már ne menjen egyetemre nem mindenkinek könnyű nyelvet tanulni


Kedves kérdező lehet hogy jobb lenne találnod valakit aki segítene neked a tanulásban vagy néz szét hátha van valamilyen online lehetőség

2019. dec. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Vannak ingyenes kurzusok, amik megtanítanak a nyeltvanra, de ott is már fizetős a komolyabb rész.


Hallottszövegértést a legkönnyebb gyakorolni, már egészen kezdőknek vannak youtube-on videók, ahol lassan mondatokat mondanak és ha megy, onnan lehet fokozatosan erősebbeket hallgatni. Általános, napi témákról hallgass beszélgetéseket a te szinteden (minden nap!! ha buszozol, vársz valahol, mosogatsz vagy mielőtt elalszol). -ne akard 100%-osan érteni, értsd a lényegét, értsd h kb. miről beszél. Egy anyagot ne csak 1x hallgass meg.

Kizárólag hangos szótárral tanulj!!!


Olvasást a legjobban az oxford bookworms könyvekkel lehet fejleszteni (ncore), ezek könnyített olvasmányok, de van play áruházban is alkalmazás ahol könnyített olvasmányok vannak hanganyaggal. + youtube. Ha eljutsz a 6. szintig, akkor azért már jól fog menni az olvasás és jöhetnek az egyszerűbb regények.


Írást úgy is lehet gyakorolni, hogy simán másolsz szövegeket (amíg az önálló fogalmazás annyira még nem megy). Az új szavakkal írj mondatokat. Az olvasmányokat foglald össze írásban. Írj naplót, írj rövid sztorikat, novellákat.


Beszéd: azonnal beszéddel kezdd a tanulást. Mond ki hangosan az új szavakat. Kizárólag hangos szótárral tanulj!!! Ha már megy, hangosan mondj mondatokat az új szavakkal. Válassz ki 3-4 szót és foglald őket egy sztoriba.

Beszélj arról, amit olvastál. Meséld el a plüssmackónak a napodat. Kommentáld angolul éppen mit csinálsz. (Munkába megyek. Megyek fogatmosni. Hajat kell mosnom). Hangosan is és amikor nem tudsz hangosan gyakorolni, akkor magadban!! gondold végig ezeket a dolgokat angolul. Képzelj el szituációkat és hangosan vagy magadban játszd el őket (pl. hogyan kérnél fizetésemelést, hogyan magyaráznád ki a tanárnál h nem tanultál a dolgozatra). Mindenképp gyakorolj hangosan és magadban is amikor csak tudsz.

Nincs mindenkinek beszélgetőtársa, de ez nem baj, egyedül is tökéletesen lehet fejlődni, csak csinálni kell.


Szókincs. Létezik a 3000 leggyakoribb angol szó, ami birtokában tényleg ismered a szövegek min. 80%-át. Ezeket a szavakat kell megtanulnod, főleg ha 1 éved van.

Kezzd az első 1000-el, aztán 2000 aztán 3000.

Vannak fent youtube-on is videók példamondatokkal.

Fontos h ne magukban tanuld a szavakat. Egynyelvű szótárba írj be minden szót és keress példamomdatot hozzá (olyat, amiben az adott szón kívül mindet ismered).

A listát amúgy le lehet tölteni, egy könyv is készült belőle.

A listából kezd azokkal a tanulást, amiket már ismersz vagy könnyűek neked.

Használd az alternatív tanulási technikákat, kulcsszó technika, asszociáció (youtube-on keress videókat a szótanualásról, nem fog menni ha szótárfüzetből magolod őket ahogy az iskolában kérték).

Mindenképp készíts tanulókártyákat és folyamatosan ismételd őket, jelöld hány napon ismételted az adott kártyát, 7x kell ismételni (7 különböző napon.) Első nap megtanulod, másnap ismételed, aztán 4 nap múlva, aztán egy hét múlva, 3 hét múlva...

Most ne tanulj más szavakat, csak ezeket (max ha maguktól megragadnak). Linkelek egy oldalt, ahova ha bemásolsz egy szöveget, kijelöli a leggyakoribb szavakat.


Necces az 1 év de nem lehetetlen, ha a jó technikákat alkalmazod.

(Mellékesen megemlítem az Instant tanulókártyákat, én megvettem az egyik csomagot, nekem bevállt, de ezt csak nagyon halkan mondom, mert fizetős).


Ha majd már megy az angol, olyan szövegeket és videókat keress, amik tényleg érdekelnek. Ha kell használj feliratot.

Ne erőltesd a filmeket, amíg nem mennek magabiztosan, mert csak demotivált és csalódott leszel.


Azthiszem kb. ennyi a legdontosabb (ezeket amúgy nem én találtam ki, rengeteg tanulásmódszertani könyvet, blogot olvastam, videót megnéztem)

2019. dec. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

cambridge dictionary


[link]


[link]


[link]


[link]

2019. dec. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
2019. dec. 4. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2019. dec. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. dec. 4. 11:01
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Fontos megjegyezni, hogy a nyelvvizsgára felkészülés, és egy nyelv elsajátítása két különböző dolog. A nyelvvizsgára felkészülés egy tudatos dolog, ahol nagyrészt a feladatokra gyakorolsz amik előfordulhatnak. A nyelv elsajátítása egy természetes folyamat, aminek teljesen más a működése, mint a tudatos tanulásnak valamint jóval több időt is vesz igénybe.


Elsajátítani több idő (sokkal), mert az azt jelenti, hogy olyan lesz a végén számodra az angol, mint a jelenlegi anyanyelved.


Azt pedig, hogy mi a különbség a tudatos tanulás és a készség között arra könnyen rájöhetsz, ha megnézel egy C1-es magyar nyelvvizságát, és megnézed mennyire tudod a helyes választ, és azok közül hányat tudsz nyelvtanilag is megindokolni:

[link]

2019. dec. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nekem borzalmas angoltanárom volt, ezért nekem középsuliban lehetetlen volt bármilyen értelmes szintre is eljutnom, gyakorlatilag önállóan egy mondatot sem voltam képes összerakni, csak a szavak jelentését tudtam. Anyukám beiratott magántanárhoz is, de az is csak annyit mondott hogy "ezt már tudni kéne", úgyhogy 3 alkalom után hozzá se jártam többet.


Kreatív angolt és Oxford angol nyelvtani magyarázatok c. könyvet használtam, mindkettőt félig. Ezek után már képes voltam önállóan mondatokat alkotni, és rövidebb szövegeket megírni.

Ezután Németh Katalin Angol nyelvtan c. könyvét használtam, ami hasonló az Oxfordoshoz, de több minden van benne. Letöltöttem nyelvvizsga feladatokat, megoldogattam.

Meglett a nyelvvizsgám.

1 év kellett hozzá, és csak magamtól készültem, napi 2-3 órát foglalkoztam vele átlagban minden hétköznap. Néztem filmeket először magyarul, utána angolul angol felirattal.

2019. dec. 4. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!