Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Emelt angol érettségin nehéz...

Emelt angol érettségin nehéz megszerezni a kettest?

Figyelt kérdés

Termeszetesen nem a kettesre hajtok, de nagyon rosszul allok angolbol es mar csak masfel evem van felhozni magamat. Viszont az uj rendszer miatt ha egyetemre szeretnek menni muszaj emelteznem valamibol es mivel nyelvvizsgat csinalok, az angol a legcelszerubb szamomra, egyeb okok miatt is amit nem reszleteznek.

Viszont elkepesztoen felek tole.

Az lenne a kerdesem hogy az emelt eretsegiknek is ugy mukodik hogy azert a kettest meg szoktak adni, mint a kozep erettsegin, hogy atrugdosnak a minimumon, vagy ott gyakori a buktatas es a kettest is nehez elerni?

Kerlek segitsen aki thd mert nagyon fontos!


2019. dec. 5. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudjuk, mit tudsz. Semmire nyilván nem adnak kettest. Mindenki számára elérhetők az előző évek érettségi feladatsorai. Ha azokból megoldasz néhányat, látni fogod, körülbelül hogy állsz.
2019. dec. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az emelt angol érettségi aligha nehezebb mint egy középfokú nyelvvizsga. Ha azon át tudtál menni, akkor kettesnél sokkal jobbra is számíthasz.
2019. dec. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen azt tudom hogy hasonlo az emelt a kozep nyelvvizsgahoz, viszont a szobeli tetelektol tartok inkabb.

Mondjuk lattam olyat hogy a halalbuntetesekrol kell vitatkozni vagy a leguti megbetegedesekrol, genmodositasrol.. es en mondjuk ezekrol nem nagyon tudnek mit mondani, sajnos magyarul sem csak ha adnak par perc atgondolasi idot, amit ugye ott nem adnak

2019. dec. 5. 18:22
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha a kettes a cél miért abból emeltezel? Ugye tudod, ha nincs meg a 45% akkor meg se kapod a plusz pontokat? Akkor meg minek? Vagy csak ezt fogadja el a szakod? Ha meg már nyelvvizsgàzni akarsz, akkor meg miért félsz az emelttől? Nem értem a kérdést. Akinek mar van nyelvvizsgàja annak pofon egyszerű az emelt is, egyszint.
2019. dec. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Emelt érettségire eddig nem igazán azok mentek, akik a kettest szeretnék elérni. Ott nem is rugdossák át az embereket, komoly témák vannak, de lelkiismeretesen fel lehet készülni. Én az emelt angol érettségin nem éreztem úgy, hogy bármiben is segíteni akartak volna, bár ezt el se vártam.

Viszont másfél év rengeteg idő, lassan kezd el megoldani az előző érettségiket, írd meg az esszéket is és kérd meg a tanárodat, hogy javítsa ki. Esetleg, ha belefér, vágj bele egy nyelvtanfolyamba vagy keress magántanárt. Szókártyázz előbb B1 majd B2 szinten. Nekem így sikerült majdnem 80%-ra. Idén újra erettsegizek belőle, most már C1 szokartyakkal. Ne feledd, másfél év rengeteg idő ahhoz, hogy fejlődj!

2019. dec. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az utolso 2 valaszolonak irom hogy termeszetesen nem a kettes a cel, de ha nem tudok jobbat irni akkor is muszaj megirnom, mivel nem pluszpont kell hanem az egyetemekre valo bejutashoz 2020tol kotelezo egy emelt targyat csinalni, es nekem az angol a leg kezenfekvobb ilyen teren. Tehat csak a nyelvvizsgaert kapok plusz pontot, az elemt kotelezo barmely egyetemre is jelentkezem

2019. dec. 10. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!