Mit jelent ez? Angol

Figyelt kérdés

Experience is the best teacher.

A net szerint ismétlés a tudás anyja, de ez nem inkább a saját kárán tanul az emberre mondják? Vagy mire?



2019. dec. 10. 17:58
 1/9 anonim ***** válasza:

A megtapasztalás a legjobb tanár.


Szóval tapasztalatok árán tud a legjobban tanulni az ember.

Hát, szerintem is inkább ez a saját kárán-os ,ami a legjobban hasonlít hozzá.


Van amúgy egy ilyen dal, "Overprotected" az van benne, hogy "I need to make mistakes, just to learn, who I am." Szal, itt meg, 'szükségem van arra, hogy hibázzak (időnként(?)), csak , hogy megtanuljam/rájöjjek (/megállapítsam) , ki vagyok.' Szal még ilyen is van. :)

2019. dec. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
Pontosan, saját kárán tanul az ember.
2019. dec. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A sajat karan tanul az ember az szerintem inkabb a to learn to one's cost vagy to learn at one's expense. Az experience itt egyszeruen altalonassagban van emlitve tehat nem lehet specifikusan kar-nak forditani, vagyis egyszeruen olyasmit jelent hogy a tapasztalas a legjobb tanito. Barmilyen tapasztalas
2019. dec. 11. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 chtt ***** válasza:
84%
Gyakorlat teszi a mestert. :)
2019. dec. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Utcso : az a practice makes perfect
2019. dec. 11. 21:11
 6/9 chtt ***** válasza:
100%
Akkor maradjon a tapasztalat a legjobb tanár/mester változat. :)
2019. dec. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Oké, bocsi hogy le pontoztalak
2019. dec. 11. 22:29
 8/9 chtt ***** válasza:
100%

Semmi gond, meg is érdemlem. Ahogy fiatalodom, lassan csak magyarul felejtek el, pedig hányszor, de hányszor hallottam és mondtam magam is: Az élet a legjobb (és legnagyobb;) tanítómester. Mer'hogy ami az angolban experience, az nálunk az élet. (Egyébként angolul is így magyarázzák: Life teaches more effectively than books or school.:)

Szóval #4. & #6. hsz. sztornó, és bocsi, teljesen le vagyok lassulva agyilag.

2019. dec. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Semmi gond köszi mindenkinek
2019. dec. 12. 18:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!