Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Lehetséges, hogy valaki egy...

Lehetséges, hogy valaki egy adott nyelv megértésében mondjuk felsőfokon van, viszont a beszédben jóval alacsonyabb szinten?

Figyelt kérdés

Szóval észrevettem, hogy videókat, filmeket, hosszú összetett szövegeket, sőt még szakszövegek nagyobb részét is szinte teljes mértékben megértem, viszont szóban nagy gondot okoz kifejezni magamat.

Felsőfokú nyelvvizsgám van, most is magával a nyelvvel foglalkozok (anglisztika), szóval tényleg nagyon sokmindent megértek, de ha beszélnem kell, akkor egy átkozott mondatot nem tudok kinyögni, ami annál bonyolultabb, hogy 'my name is xy'.

Tudom a bonyolultabb szerkezetek használatát is, szerintem viszonylag nagy a szókincsem is, de nem tudom használni a gyakorlatban.



2019. dec. 17. 08:43
 1/2 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem csak gyakorlás kérdése. A magyart is hallottad sokszor mikor kisebb voltál, de mégis csak gügyögve kezdünk el “beszélni”. Ez olyan mint a biciklizés, hiába tanulod meg az elméletét, hogy hogy kell biciklizni, vagy nézel másokat ahogy biciklizik, attól még nem fogsz tudni Te is biciklizni. Gyakorlás kérdése, rutin kell, hogy a szavak jöjjenek és ne kelljen keresni őket. (Nyílván gyakorlás alatt a mással való társalgást értem.) Csak gondolj arra, hogy emberek kimennek külföldre 0 nyelvtudással, és 2-3 hónap alatt már simán megtanulnak egy folyékony társalgási szintet.
2019. dec. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Nem vészes.
márc. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!