Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék otthonról...

Hogyan tudnék otthonról megtanulni jól angolul?

Figyelt kérdés

A suliban az angol pocsék és szeretnék sokat fejlődni, de nem engedhetem meg magamnak a tanárt, sem a fizetős tanfolyamokat. De megszeretném nagyon tanulni. Mit ajánlotok? Mit kéne csinálnom és hogyan?

18 éves vagyok



2019. dec. 20. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Youtube:

Könnyen Gyorsan Angolul


Angol nyelvűek:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLAie3YzOYRmley8mMYy1s..


https://www.youtube.com/watch?v=a7VcsfmeQjw&list=PLDeIK2TpNt..


Ejtsd ki a szádon a mondatokat (tanultakat) többször is, ha kell.

2019. dec. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az English File és a Pioneer nyelvkönyvsorozatokat ajánlom alapnak, ezeket számtalan módon kiegészítheted.
2019. dec. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ugyanígy vagyok, mint te, és azt kezdtem el, amit az első küldött. 12 évig nagyon pocsék tanáraim voltak, és mióta elkezdtem magamtól itthon tanulni sokkal többet tudok, igaz nem érdemes napokat kihagyni, csak amikor tényleg esélyed sincs neki ülni, de akkor is érdemes legalább angol kifejezéseket hallgatni és hangosan kimondani őket, és folyamatosan tanulj angol szavakat és kifejezéseket is, kezdetben mondjuk a 3000 leggyakoribb angol szót tanulgasd a nyelvtan mellett, és nézz kezdetben meséket angolul magyar felirattal, aztán ha már jobban megy angol felirattal, aztán már filmeket, híreket, olvass sok-sok könnyített szöveget, aztán később nyilván rendes cikkeket is, mert így fejlődik a szövegértésed és a szókincs is. Én eddig nem voltam nagy videójàtékos, de most elkezdtem játszani egy olyan játékkal aminek jó története van és magyar felirattal játszom, és már egész sok mindent megértek felirat nélkül is. :) Nekem a nyelvvizsga a cél jövő decemberig, és ha nem állok meg úgy érzem sikerülni fog.

Hajrá! :)

2019. dec. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hozzafuznem azert azt ehhez a 'tanar pocsek' temahoz, hogy a jo tanar mellett sem ussza meg senki az angol elsajatitasat magatol torteno tanulas nelkul
2019. dec. 23. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amikor kicsit beljebb vagy vele, a hétköznapi youtube során elkerülhetetlen lesz angol videókból okosodni és tájékozódni, a youtube meg legtöbbször egész jó angol feliratot generál rájuk. Idővel zavaró lesz a felirat, ha érted, mire gondolok...
2019. dec. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!