Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon régi (kb 30 éves)...

Nagyon régi (kb 30 éves) középszintű nyelvtudást kb mennyi idő alatt lehet visszahozni?

Figyelt kérdés

Tehát valamikor az akkori középfokú nyelvtudás megvolt. Azóta eltelt 30 év. És ugyebár némileg változott a nyelv is azóta. Persze nem az alap dolgok, de a technika fejlődése ott is hozott be új szavakat.

Így mennyi idő alatt lehetne egy B2 nyelvvizsgát összehozni belőle?



2019. dec. 21. 14:11
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ami kimaradt: oroszról van szó, nagyon stabil, de azóta nem használt alapokkal.
2019. dec. 21. 14:14
 2/11 anonim ***** válasza:
attól függ most mennyire tudsz oroszul
2019. dec. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mondom: 30 év eltelt. Tehát azt kellene visszahozni, plusz a célzott nyelvvizsgára felkészülés.
2019. dec. 21. 15:10
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát, én laikusként azt mondom, hogy ezt teljesen nulláról újra kéne kezdeni, beiratkozni egy orosz nyelvtanfolyamra vagy magántanárhoz elmenni. Lehet közben beugranak majd fokozatosan a dolgok. Szerintem ezt időben nem lehet megbecsülni mikorra történik meg, mert 30 év sok idő, azóta már teljesen más tankönyvek, tanítási módszerek vannak. Sőt a nyelvi szintek besorolása is más.
2019. dec. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Mondom: attól függ mennyire tudsz oroszul. Szerinted én tudom, hogy te mennyit felejtettél 30 év alatt?
2019. dec. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5: és szerinted én tudom? Most perpill semmit. De állítólag ilyen esetben, ha stabilak az alapok, nagyon jönnek elő a dolgok.

$4: persze, elölről. Csak azt szerettem volna tudni, mi az általános tendencia, hogy mennyire jönnek vissza a dolgok.

Van egy volt osztálytársam, ő 19 éve az alapfokút csinálta meg kb ugyanilyen helyzetben, neki munka mellett pár hónap elég volt hozzá. Emiatt kérdezem.


Azt nem hinném, hogy nyolc év kemény tanulás eredménye (nem az akkori általános tanulási szintet tekintve) teljes egészében törlődne.

2019. dec. 21. 17:43
 7/11 A kérdező kommentje:
A nyelvi szint besorolása meg: azóta csak lejjebb vitték a szintet.
2019. dec. 21. 17:44
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
Szerinted ha te nem, akkor ki tudja? Most azt én a kisujjamból szopjam ki, hogy te totál nulláról akarsz kezdeni?
2019. dec. 21. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8: Bocs, gondoltam van olyan, aki hasonló cipőben járt, és van tapasztalata.

Vagy aki foglalkozott ilyen tanulóval, és és ezért van tapasztalata.

Tehát tapasztalatokat vártam elsősorban, nem arrogáns kioktatást!


Mint ahogy arra is van egy általános adat, hogy egy új nyelv mennyi idő alatt tanulható meg... Aztán van, aki fele annyi idő alatt megcsinálja, van, akinek kétszer annyi idő alatt sem sikerül.


Gyanítom, erről is ugyanígy van valakinek valami tapasztalata... Nos, én őket keresem.

2019. dec. 21. 18:03
 10/11 anonim ***** válasza:
Vegyél egy oroszkönyvet, és először is kezdd az ábécével.
2019. dec. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!