Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvészek, nyelvet tudók,...

Nyelvészek, nyelvet tudók, lehet hülyeség a kérdés de mit gondoltok?

Figyelt kérdés

Imádom a görög nyelv hangzasat, a kultura is tetszik meg az ország is. Eldöntöttem hogy megtanulom a nyelvet, de!

Attól félek, hogy ha majd erősebb szinten fogom tudni, már simanak fogom találni, nem pedig különösen szépnek.... Egyszerűen szerelmes vagyij a hangzásaba, félek elvesziteni. Szerintetek?

Lehet hülyeség...



2019. dec. 22. 22:47
 1/6 anonim ***** válasza:
43%
Akkor ügyelj arra, hogy ne juss el erősebb szintig! :-)
2019. dec. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Nekem az orosz volt ilyen és ilyen maradt azok után is, hogy megszereztem a felsőfokú nyelvvizsgámat. Szerintem emiatt ne aggódj, mindig találj valami kihívást benne. Nem tudom a görögnek vannak-e dialektusai, de ha igen, akkor a későbbiekben azokban is láthatod ezt a szépséget, hogy maga a nyelv mennyire szerteágazó/sokrétű. :) Ez ne tántorítson el!

Egyébként az ógörög vagy az újgörög tetszik inkább?

2019. dec. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Minden vágyam volt, hogy megtanuljak olaszul, annyira tetszett. Végül megtanultam felsőfokon, éltem is 5 évet az országban, és igen, annyira természetes lett, hogy már nem érzem, hallottam azt, mint az elején. Aztán jött a spanyol, azt is megtanultam, éltem is az országban. Érdekes, hogy az angollal fordítva volt. Korábban nem tetszett igazán, de mióta jól beszélem, azóta tetszik. Mondjuk az mindig előny, ha megtanulsz magas szinten egy idegen nyelvet.
2019. dec. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Újgörög... Hát gondolom van dialektusa is,bár azért nem olyan sok... Ajj de most kétségeim vannak. :(

Esetleg.

Tudnátok mondani "szép " hangzású nyelveket (spanyol olasz portugal katalan) mellett? (német, francia, orosz-t ismerem, nem rosszak, de nekem a görög a nyerő) valaki tud?


Még érdekesséf, hogy nekem a spanyol először kozombos volt, (először azt hittem valami románok által beszélt nyelv) viszont mostmár imádom, gyönyörű.

2019. dec. 23. 10:45
 5/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, romákat akartam írni... De nem rasszizmusbol. :)
2019. dec. 23. 11:49
 6/6 anonim ***** válasza:
Tulliheged. Ha tetszik, Tamils, oszt kesz. Micsoda problema!😀
2020. jan. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!