Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A holland és az angol nyelv...

A holland és az angol nyelv hasonlít egymáshoz? Melyik nehezebb?

Figyelt kérdés
2019. dec. 27. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Hasonlít, egy nyelvcsaládba tartozik a kettő. Az britek például azt mondják, hogy olyan hallgatni a hollandot, mintha egy részeg angol németül próbálna beszélni.


Az angol könnyebb.

2019. dec. 27. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Hasonlít, de az angol könnyebb és lényegesen hasznosabb is tudni.
2019. dec. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Minden nyelv egyformán nehéz, főleg, ha két ilyen közeli nyelvről van szó, de az angolt könnyebb tanulni, mert sokkal inkább hozzáférhető, dől rád az utcai feliratokon, filmekből, mindenhonnan, míg holland anyag eléréséért kell tenni némi erőfeszítést.
2019. dec. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
49%
Ne csinálj hülyeséget, ne válassz mást az angol helyett! Csak mellé.
2019. dec. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindkettő germán nyelv, tehát valamennyire hasonlítanak egymásra. Szerintem a holland nehezebb, bár lehet, hogy azért gondolom így, mert felnőtt fejjel kezdtem tanulni. A nyelvtana közelebb áll a némethez és nagyon sokszor használnak idiómákat (nekem ezzel gyűlt meg leginkább a bajom).
2019. dec. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!