Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsgát válasszam?...

Melyik nyelvvizsgát válasszam? (Corvinus, BME, ECL)

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok és már van egy angol b2 nyelvvizsgám, de az emelt szintű érettségi által. Most szeretném megcsinalni a C1-et (felsőfok) is, de értelemszerűen nincs tapasztalatom a nyelvvizsga központokkal.


Írásbelinél fontos lenne, hogy valamennyire azért legyen elég időm rágódni a szövegértésen.

Hallgatáshoz sajna néha elég siket vagyok.

Szóbelinél az lenne főleg fontos, hogy a vizsgáztatóval beszlélhessek, mert nincs ismerös aki vizsgázna velem párban.

Nyelvtan összességében nem az erősségem, de a szófordulatokkal és kiegészítésekkel nincs problémám.


Ti milyen nyelvvizsgát csináltatok? Mi az aminek jó a neve, de teljesíthető? Mondanátok tapasztalatokat és sztorikat?



2019. dec. 28. 00:49
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Ha vetted volna a fáradságot, hogy fölmész az ECL honlapjára (én most helyetted megtettem), rögtön láthattad volna, hogy az páros vizsga, tehát ugrott. A vizsgák között érdemi különbség nincs, nem is lehet, hiszen államilag akkreditált bemért vizsgák. Nincs egyik nyelvvizsgának jobb neve, mint a másiknak, és nincs is jelentősége. Ha megütöd a C1 szintet, bármelyiken átmész. A hallgatást nem úszod meg, ha süket vagy hozzá, ha nem. Kivéve ha orvosi papírod van róla.
2019. dec. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Az emelt szintű érettségi és a C1 az nem függ össze.

Felesleges a C1, hisz úgy is bent vagy az egyetemen.

Igen, az Ecl szóbeli az páros. De az összes vizsga fent van az adott oldalon.

2019. dec. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: Tudom, hogy az érettséginek semmi köze a c1-hez, csupán szerettem volna közölni, hogy a b2 ott lett meg, így nincs tapasztalatom a nyelvvizsga központokkal.
2019. dec. 28. 09:00
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen,az Ecl az páros.

BME: [link]

Corvinus: [link]

2019. dec. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Dexam. A szóbelije páros, de nem kell, hogy vigyél valakit, akit ismersz - nem is biztos, hogy az előny lenne. Az a lényeg, hogy tudd, mi az elvárás: amikor párbeszédet kell produkálni, akkor ne csak mondd a magadét, hanem kérdezz is a társadtól, stb. Egyébként meg azt is lehet, hogy az írásbelit a Dexamon csinálod, a szóbelit meg máshol, ha mindenképpen egyéni szóbelit akarsz.

[link]

2019. dec. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mellesleg a Dexamot eleve úgy fejlesztették ki, hogy az érettségiből indultak ki (amit jól ismersz), és főleg egyetemistákat céloztak meg vele, úgyhogy pont neked való.
2019. dec. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
Ecl: nincs nyelvtani rész.
2019. dec. 31. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
79%

ECL sok tekintetben könnyű, de a hallgatás hírhedten nehéz ott.


Egyébként mindegyikhez van próbanyelvvizsga a honlapjukon. Miért nem töltöd ki őket, és amelyiket a legtesthezállóbbnak érzed, azt választod?

2020. jan. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!