Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő megtanulni egy...

Mennyi idő megtanulni egy nyelvet társalgási szinten?

Figyelt kérdés

C1 szinten, de úgy értem, hogy valóban folyékonyan tudjon társalogni az ember, tehát ne csak a felsőfokú nyelvvizsgán menjen át.


Angol, német érdekelne. A hivatalos ajánlások nem érdekelnek, nem tartom reálisnak.


Én otthon tanulom a nyelveket saját magam, tehát az érdekelne hogy mennyi befektetett idő (óra) szükséges angolból illetve németből a C1 szint eléréséhez?


Illetve azt tudjátok, hogy egy idegennyelv megtanulása négy készségre épül (hallási utáni megértés, beszéd, írás, olvasás). Jó lenne tudni, hogy ezeknek a készségeknek a fejlesztésével milyen arányban (%-kal kifejezve) érdemes foglalkozni.


Köszönöm.


2019. dec. 28. 13:36
 1/8 A kérdező kommentje:
mekkora arányban*
2019. dec. 28. 13:36
 2/8 anonim ***** válasza:
A kérdés így értelmetlen és ezt te pontosan tudod. Nyilvánvaló, hogy attól függ, hogy naponta mennyit tudsz rászánni, és a nyelvérzékedtől is. Napi több órával jó nyelvérzékkel akár egy év alatt is, heti 4 órával rossz nyelvérzékkel meg 10 év. A készségek az egyéni szükségleteidtől függenek, de általánosságban a beszéd a legfontosabb, az olvasás céltól függ, de az szerintem inkább eszköz, mint cél, a hallás utáni értést nem lehet elválasztani a beszédtől, legfeljebb a filmnézésnél válik el, de annak a fontossága attól függ, hogy te mennyire élsz vele, az írás pedig egyáltalán nem fontos, kivéve ha a cégednél üzleti levelezést folytatsz. (A "milyen arányban" kifejezés mért nem volt jó neked?)
2019. dec. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Ez az adott embertől függ. Van, akinek könnyebben, van, akinek nehezebben megy a (nyelv)tanulás.

Szerintem még a B2 szinthez is kell legalább 3-4 év.

Munka mellett csinálod?

A vizsga felépítése: hallás utáni szövegértés; szövegértés; nyelvhelyesség; íráskészség; és a szóbeli rész.

A szóbelit úgy tudod fejleszteni - értelemszerűen -, ha beszélsz. Hallgass interjúkat, TV-műsorokat. Például ezt: https://www.youtube.com/watch?v=aBao5OW9eUc&t=120s

- ez egy interjú, Németországból

Hallgass minél többet.

A többit gyakorlással. Javaslom a levelezőtárs-oldalakat. Ott megbeszélhetitek, hogy beszéltek Skype-on, addig meg irkáltok; az is sokat segít, főleg, ha native speaker-t fogsz ki.

Vagy keresel drága pénzért egy nyelvtanárt, aki segít. De én ehelyett javaslom a levelezőtársat, társakat.

2019. dec. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

6-800 óra nekem 3 nyelvből elég volt a C1-hez.

Ember, készség, tanulástechnika, rutin kérdése.

3-4 év nekem nagyon sok idő lenne, 1-1.5 év alatt pörgettem le egy nyelvet felsőig. Nyilván az első több idő volt és minden utána következő egyre gyorsabb.

2019. dec. 28. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hmm, félreérthetőnek tűnt, ezért pontosítok: 800 óra / nyelv.
2019. dec. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

3-mas vagyok. Remek levelezőtárs-oldal az Italki.com

Az előttem válaszoló miért ilyen bunkó. Most regisztráltam, nem gondoltam volna, hogy itt ilyen bunkó emberek vannak. Ez egy értelmes kérdés, jó beszédtéma. Mi vele a baj?!

2019. dec. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Remélem, hogy csak lemaradtam valamiről, mert én nem szántam bunkónak a kommentem.


italki.com nagyon jó, én a lang-8.com-ot is használom, tatoeba.org, podcastok, oktató video sorozatok YouTube-on, vloggerek, rádiók, rövid hírek, audiokönyvek szöveg+hang, stb.


Nekem az vált be, hogy teljesen elmerülök az adott nyelvben. Mindent úgy nézek, hallgatok, használok a telefonmenütől az op.rendszer nyelvén át a hallgatott zenékig mindent átállítok már az elején. Sokkal jobban megy így, mint szimpla tankönyvből. Mélyvíz azonnal. :)

2019. dec. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ha 3-4 év kéne a B2-es szinthez, úgyhogy átlagos képességekkel rendelkezem, de mindemellett nagyon intenzíven tanulom a nyelvet (tehát évi 800 órát beleteszek), akkor én nagyon szomorú lennék, mert az rengeteg idő!


Az Öt év öt nyelv blog szerkesztője is egy év alatt tette le a német felsőfokú nyelvvizsgáját.


Kedves 70%-os válaszoló! Te milyen nyelveket tanulsz, jelenleg milyen szinten vagy azokból a nyelvekből, amiket tanulsz vagy már tudsz?

2019. dec. 28. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!