Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy év elég ahoz, hogy B1+...

Egy év elég ahoz, hogy B1+ ról C1 re fejlesszem az angol tudásomat?

Figyelt kérdés
11.vagyok most és 12 első félévében szeretnék Cambridge nyelvvizsgát tenni.Valakinek van ilyen tapasztalata?Esetleg valami jó módszer az angol tanulásra?Szoktam filmeket nézni,amiket teljesen megértek,de az nem fejleszt annyira?Tudtok adni tanácsot kérlek?

2020. jan. 3. 11:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Háááát, az nagyon szűkösen. Ilyen rövid idő alatt nem lehet megkerülni a tehetség kérdését se.

A vizsgaközpont honlapján részletesen ismertetik a vizsgát, van mintavizsga is, és ajánlott felkészülési irodalom is.

Bár ez utóbbiból (tankönyv, próbatesztek, régebbi éles tesztek, nyelvtani felkészülési könyvek, a vizsga egyes részeire célzott könyvek...) rengeteg található, ha az ember vadászik a neten, ingyenben, bár lelkifurdalással. :) A régebbiek is jók, csak mindig mellé kell tenni, hogy most milyen a vizsga, mert régen kissé nehezebb volt, ha jól tudom.

Ismertebb tankönyvszerzők/párosok: Tricia Aspinall - Anette Capel, Kathy Gude, Mark Harrison, Leo Jones, Francesca Mansfield, Carole Nutall, Sue O'Connell, Felicity O'Dell...

2020. jan. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Elég lehet, de ez függ a képességeidtől, az intenzitástól, és a tanulási módszertől. Van, aki soha a büdös életben nem tud eljutni C1-ig. Nem tudjuk, nem ismerünk.

NYelvtanulásra legjobb módszer a tanfolyam, a magántanár, vagy a tankönyvek/hanganyagok.

A Cambridge nyelvvizsga a legnehezebb vizsgák között van, így nem lesz könnyű dolgod.

2020. jan. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!