Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol vagy német középfokú...

Angol vagy német középfokú nyelvvizsgát (B2) tegyek?

Figyelt kérdés

Szia(sztok)!

Az a helyzet, hogy most vagyok 11-es és kéne min. 1 középfokút szereznem (persze kettőnek jobban örülnék). Nagyon gyengék a nyelvtanáraim, alapból nem is angolt tanulok 2.idegennyelvként, mert nem indítottak a gimimben a kis létszám miatt, ezért olaszt "tanulok". A sok-sok sorozatnak köszönhetően és annak, hogy még a csapból is az angol folyik, egész jól megy a nyelv. Igaz, a nyelvtani részekrők gőzöm sincs. Csináltam angolból és németből is szintfelmérőt, ami kimutatta, hogy A2-es szinten vagyok mind a kettőből.

Szerintetek melyiket érdemes nyomatni a leginkább? A németet, amit már 11 éve tanulok, vagy az angolt, ami csak úgy "ragadt" rám?(Főcélom, hogy mindkettő nyelvet elsajátítsam, de ugye bár, egyelőre csak 1-gyel foglalkozhatok... Abba pedig nagyon bele kell állnom.

Jövőhéttől indul egy nyelvtanfolyam, ahova a szüleim szívesen beiratnának.)


17/L



2020. jan. 3. 21:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Saját magamból kiindulva én a németet mondanám, de el nem tudom képzelni, hogy 11 év német tanulás után hogyan lehetsz még mindig A2-es szinten😳. Így már inkább az angolt mondom, főleg ha mennél nyelvtanfolyamra, és akkor már a nyelvtana is menne, anélkül szerintem nem nagyon érdemes nyelvizsgázni, majd a tanfolyam után. Szóval azt mondom, hogy angol!

Sok sikert hozzá!:)

2020. jan. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én mindenképpen az angolt mondanám, mert az a legfontosabb. Ha már megy az angol, akkor jöhet másik nyelv, ami személyes okok miatt fontos.


Én kicsit sem csodálkozok azon ha valaki nem tanul meg 10+ év alatt egy nyelvet a közoktatásban. Mondjuk ha valaki egy kicsit is tájékozott nem lepődik meg.


Menj el arra az angol nyelvtanfolyamra, de feltétlen olyat keress, ami beszédre alapul. De menni valamire is csak otthoni tanulással fogsz

2020. jan. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Angol! Kizárólag praktikai megfontolásból, semmi bajom nincs a némettel. A mai világban az angol a legfontosabb, azzal nagyjából bárhol elboldogulsz, aztán tanulhatsz egy második nyelvet, ha az angol már megvan.


Gondolj bele, hogy véletlenül külföldön találod magad. Ha épp Németországba kerülnél, akkor persze, jó lenne a német tudás, de ha totál máshova, akkor nem sok mindent tudnál vele kezdeni. Ha pedig angollal csöppennél külföldre, akkor bárhol kihúznád, amíg a helyi nyelvet megtanulod, a németekkel is tudnál beszélni angolul addig, amíg fel nem hozod magad egy magasabb szintre németből.

2020. jan. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi utólag a válaszokat.:) Végül az angolt nyomattam, lassan megyek középfokúzni!
2021. jan. 28. 08:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!