Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Rossz ötlet orosz szakra mennem?

Rossz ötlet orosz szakra mennem?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni oroszul éa tisztában vagyok azzal, hogy ez nem nyelvtanfolyam. Tudom hogy nem csak a nyelvet tanulják ott, hanem magát a kultúrát is. De mégis mennyi esély van arra, hogy megtanulok oroszul, úgy hogy nem halok bele és emellett majd munkát is tudok találni?

Más nem igazán érdekel ezen a szakon kívül, szóval biztosnak kell ebben lennem. Máskülönben offos az egyetem.


2020. jan. 6. 14:48
 1/5 A kérdező kommentje:
*és, elírtam😅
2020. jan. 6. 14:49
 2/5 anonim ***** válasza:
Néhány éves tapasztalat érdekel? Nem tudom azóta mi változott. Ismerőseim között volt több orosz szakos is, ők nulláról kezdték a nyelvet. Ha jól emlékszem, volt irodalom, kultúra, nyelvészeti tárgyak stb is bőven. Diplomázásra elég jól megtanulták, ők tanárképzést végeztek, szerintem felsőfokot simán elérte a nyelvtudásuk. És mindegyik túlélte, bár elég s.ggelős volt, azt mondták. Ez Szegeden volt, 8-10 éve kb.
2020. jan. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy idegen nyelv tudói általában tolmácsok, fordítók, lektorok, szakfordítók. Ezen felül nagyon hasznos, ha erős külföldi (itt orosz) kapcsolatokkal rendelkező cégről van szó.

Minthogy (a mai torz állapottól függetlenül) az orosz termelés és fogyasztás közel van, így arrafelé export/import tevékenységet folytató cégek vannak/lesznek. Így igény is orosz tudásra. Itt (és minden területen) az alapprobléma a kereslet és kínálat aránya. Jellemzően ma nyelvtanulás általános dolog, ezért minden szakmai terület művelői tanulnak valamilyen idegen nyelvet. Nekik előnyük, hogy a szakmában vannak nyelvtudással. Pusztán nyelvismeret a mai egyre komplexebb világban egyre kevésbé kell.

2020. jan. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm a válaszokat!

Másodszor pedig, az a baj, hogy teljes mértékben humán beállítottságú vagyok, semmilyen gazdasági/természettudományi/informatikai stb. szakot nem tudnék elvégezni. És a maradék karokon lévő szakok egyáltalán nem érdekelnek. Vagy ha érdekel is, mindenkitől azt hallom, hogy semmi értelme elvégezni. Szóval nagyon kétségbe vagyok esve, mert nemsokára már jelentkeznem kell az egyetemi oktatásra.

2020. jan. 6. 15:15
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha mellette az angolod is jó lesz (legalább B2 szint), akkor biztosan találsz állást valahol az országban.
2020. jan. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!