Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek van esélyem egy...

Szerintetek van esélyem egy 85%-os emelt angol érettségire?

Figyelt kérdés
Jelenleg egy B2 szinten állok (80% lett a B2-m), a maradék 5 hónap elég lenne szerintetek, hogy felhúzzam egy 85% körülire az emeltemet? C1 LanguageCert könyvből tanulnék először, szótárazással, később térnék a konkrét emelt szintű érettségire. Nektek hány százalék lett? Mennyivel tartjátok nehezbbnek egy B2-nél?

2020. jan. 10. 18:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Kb. ugyanaz a szint. Ha 5 hónapon át értelmesen erősíted az angolod, valószínűleg összejön a 85 százalék.
2020. jan. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%-ot értem el, másfél évvel előtte tettem 71%-os B2-t. Az írásbelit nem találtam nehéznek, de a szóbelin sajnos nagyon elvéreztem (többen is a társaim közül). Szerintem ott igenis készülj fel a nehezebb témákra, hiába ugyanaz a szint papíron. Nekem pl az együttműködés vs verseny hatásai a piacgazdaságra volt a téma meg az, hogy hasonlítsak össze régi (pl lovaskocsis tejkihordó) munkákat modernekkel (alpinista ablakmosó). Sokat néztem a témaköröket, de ilyenre nem számítottam őszintén szólva.
2020. jan. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az emelt is B2, ami ugyanaz a szint. Ha C1-es könyvből tanulsz, az jó lesz. Ha már ismered az emelt szintű feladattípusait, elvárásait, akkor nem is kell azzal húznod az időt a felkészülés végefelé sem, inkább tanulj, meg főleg gyakorolj minél többet a C1-es könyvből.
2020. jan. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Hány %-ról szeretnéd felhúzni az emelteted? Kicsit félreérthető, amit írtál. Van már emelt erettsegid angolból?

Egyébként szerintem eg és föld a különbség B2 és emelt érettségi között. Emelten nehezebb pl a hallgatás, mert rossz a minőség és a szóbelinél csak fogtam a fejem, amikor a GMO-ról kellett beszélnem. B2 nyelvvizsgan meg nevetséges volt ehhez képest a szóbeli: beszélj egy baratnodrol, a gap yearről és szervezz egy bulit.

2020. jan. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!