Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Magyarként ANGOL vagy SPANYOL...

Magyarként ANGOL vagy SPANYOL nyelvet tudom könnyebben megtanulni?

Figyelt kérdés

Még az is érdekelne, hogy melyiket lenne érdemesebb tanulnom?Jelenleg egyiket sem beszélem még alapfokon sem!


Köszi mindenkinek!



2020. jan. 14. 09:23
 1/5 anonim ***** válasza:
és másik idegen nyelvet beszélsz, vagy tanultál?
2020. jan. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Német nyelvet tanultam, de azt sem beszélem, még alapfokon sem.
2020. jan. 14. 09:40
 3/5 anonim ***** válasza:
64%

csak az angolt, mert ha már bele fektetsz rengeteg időt energiát pénzt, akkor legyen már értelme is. tökéletesen felesleges levizsgázni egy nyelvből úgyhogy utána az életbe többet nem nyúlsz hozzá.

ráadásul angolban millió és millió egy lehetőség van az interneten. lehetőség van a szórakozva tanulásra, mert rengeteg film YouTube videó, kedvenc dalok, podcastok meg minden Minden megtalálható angolul.

Sokkal több a lehetőség a tanulásra, gyakorlásra és hasznát is tudod venni.

2020. jan. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Angol.

Sokkal egyszerűbb a nyelvtan. Kevesebb igeidő van. Nincs igeragozás. Spanyolban meg minden igeidőben ragozás, és ráadásul vagy egy csomó kivétel. És persze nem minden igeidőben pont ugyanazok a kivételek.

Meg angolban nemek sincsenek a főneveknél, mellékneveknél. Mondjuk ezeket legalább nem kell ragozni, csak egyeztetni.

Én angol után tanultam spanyolul. Sokkal nehezebb.

2020. jan. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
Érdemesebb az angol, egyszerűbb a spanyol.
2020. jan. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!