Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angolon kívül szerintetek...

Angolon kívül szerintetek milyen nyelvet hasznos tanulni?

Figyelt kérdés
A választott tárgyam érettséginél az olasz volt, lényegében makogásból és a tanár jóindulatából kapartam össze egy négyest, nem tudom, érdemes lenne-e nekiállni normálisan, vagy jobb lenne helyette valami mást "erőltetni".
2020. jan. 15. 23:42
 1/8 Balogh Bence 2019 ***** válasza:

Ha megnézed az álláshirdetésket, a sorrend JELENLEG és ITTHON kb.:


angol - német - francia - olasz


A német hasznosabb, de többen is beszélik.

2020. jan. 16. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Ha már érettségin négyes kaptál az olaszra, akkor azt már nem nagy erőfeszítéssel középfokig tornászd fel! Azután, ha még nincs angol középfokú nyelvtudásod, akkor az legyen a következő. Ha van, akkor a német középfok vagy az angol felsőfok.
2020. jan. 16. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Olszból kiindúlva spanyol és francia hasonsó nyelv.

De a kérdésre válaszolva angol után a német ami még nagyon hasznos itthon.

2020. jan. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
kínait meg spanyolt
2020. jan. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ja meg arabot...
2020. jan. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonymousreview60 ***** válasza:
A kínai, arab mind nagyon fontos, de csak azután, ha európaiként az angolt és még egy nagyobb európai nyelvet már nagyon jól beszélsz. Így praktikus. Kivéve, ha az adott nyelvterületen kell élned.
2020. jan. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Angolból olyan szinten vagyok, hogy képes legyek letenni egy középfokú nyelvvizsgát, csak még nem vettem magam rá. De rendben, akkor emellett ráfekszem az olaszra, aztán a németre. Nem tudom, mennyi kapacitásom marad ezek után az arabra és a kínaira. :D
2020. jan. 19. 20:27
 8/8 A kérdező kommentje:
(Az angollal kapcsolatban természetesen az a célom, hogy előbb-utóbb a felsőfokút is megszerezzem.)
2020. jan. 19. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!