Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A lengyel nyelv valóban olyan...

A lengyel nyelv valóban olyan nehéz, mint amilyennek tűnik?

Figyelt kérdés

Én eddig csak germán és újlatin nyelveket (német, olasz, francia, portugál, angol) tanultam, az indoeurópai nyelvek ezen két ága szerintem viszonylag könnyen tanulható.

Érdekességképpen igyekeztem már megismerni a szláv nyelveket is, de azok összehasonlíthatatlanul nehezebbnek tűnnek mind a germán, mind az újlatin nyelveknél.

A szláv nyelveken belül pedig a lengyel még nehezebbnek tűnik, mint az amúgy is nehéz többi szláv nyelv, részben persze lehet, hogy ez a kaotikusnak tűnő íráskép miatt van így. Mit gondoltok, a lengyel valóban ennyire nehéz (még a többi rokonához képest is)?



2020. jan. 16. 09:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tanulom még, de mivel Angliában élek és a párom is lengyel ezért már lassa 5 éve napi szinten hallok lengyel beszédet, olvasok szöveget. Anno próbáltam németül beszélni, de nem tudtam megszeretni a der/die/das miatt. Sajnos ez a lengyelben is megtalálható, számomra kicsit több logikával. Az íráskép nem vészes, ha már tudod a hangokat. Néha kicsit megcsavarja a nyelved, de szerintem nem annyira nehéz. Mint írtam nem tanulom, de értem és tudok olvasni és értem is. Beszélni sajnos nem, de amint kimaxoltam az angolt bele is kezdek.
2020. jan. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én lengyelül tanulok másfél éve, és egyáltalán nem tartom nehéznek. Sőt, kifejezetten logikus. Olvasni és írni néhány nap alatt meg lehet tanulni. Viszont ami a legfontosabb, hogy minden nap foglalkozni kell vele. Tudom, hogy azért haladok ilyen jól, mert minden nap leülök és eltöltök vele 1,5-2 órát, nyelvtanozok, olvasok, a nap többi részében pedig zenét hallgatok, videókat nézek lengyelül, stb. Az is fontos, hogy barátokat szerezzen az ember, akiktől az élő beszédet meg lehet tanulni. Nem elég a tankönyv, az életszerű kifejezések sokkal többet érnek. A jó tanár is fontos. De a kitartás a legfontosabb.


És nem szabad megijedni az elején a szavaktól! :D A többségüket egyszerűen ki lehet ejteni, csak meg kell tanulni a betűket.

2020. jún. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!