Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » ANGOL FAKULTÁCIÓ NEM A LEGJOBB...

ANGOL FAKULTÁCIÓ NEM A LEGJOBB ANGOL TUDÁSSAL? Tudom, hogy képes lennék behozni a lemaradást mert szeretem a nyelvet csak nem valami jól telnek az angol órák, így nehéz.

Figyelt kérdés
2020. jan. 16. 10:47
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Ha jó a tanár, akkor menj el rá. Talán még segíteni is fog neked behozni a hátrányodat. Az meg egyáltalán nem biztos, hogy te leszel a leggyengébb, a mi emelt angolfaktunkra jöttek olyan emberek emelt érettségire készülve, akik végzős korukban egy szimpla kérdést nem tudtak összerakni...
2020. jan. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Tanulj otthon magadtól kezdetnek, és jelentkezz faktra, ha téged érdekel, akkor miért ne? Hajrá!
2020. jan. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%

Youtube-on könnyen gyorsan angolul kezdésnek jó.


Néhány perc google kereséssel csomó lehetőség előjön.

Sok helyen nem mondják el a szórendet lehet egyszer elmondják, de valakinek az kevés minden új szerkezetnél el kéne mondani.

2020. jan. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ha jó a tanár, akkor menj el rá."

Azt ilyenkor még egyáltalán nem lehet tudni, hogy a következő tanévben ki fogja tartani a faktot.

2020. jan. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Tudom, hogy képes lennék behozni a lemaradást"

Akkor hozd be, ne beszélj mellé!


"mert szeretem a nyelvet"

Abból még nem következik...


"csak nem valami jól telnek"

Nem az ő dolguk, hogy jól teljenek, hanem a te dolgod, hogy a maximumot kihozd belőlük.


"az angol órák"

Angol gyártmányú órák? :-O

angolórák, angolórák, angolórák, angolórák, angolórák, angolórák, angolórák, angolórák, angolórák, angolórák, angolórák, angolórák


"így nehéz"

Ígérte valaki, hogy könnyű lesz? Attól, hogy nehéz, még nem lehetetlen. És ha szereted a nyelvet, az eleve megkönnyíti. Úgyhogy tanuljál szépen, akárki is a tanár. Ne fogd rá. Ő nem tanulhatja meg helyetted. Csak te. A tanárok egyébként is jönnek-mennek.

2020. jan. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

#4, szuper lenne, ha nem írnál valamit tényszerűen, ami egyáltalán nem biztos. Nálunk lehetett tudni. Miért ne lehetne a kérdező iskolájában is? Nyilván ha nem lehet, akkor meg nem fogja figyelembe venni a kommentet.

Tök jó, mikor az ember saját tapasztalatból akar segíteni, de random idegeneknek muszáj belekötnie...

2020. jan. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Tök jó, mikor az ember saját tapasztalatból akar segíteni, de random idegeneknek muszáj belekötnie..."

:D

Te pont olyan random idegen vagy, mint én.

Mellesleg meg én is tapasztalatból írom, amit írok - csak valószínűleg pár évtizeddel több tapasztalattal.

Honnan lehetne tudni akár nálatok, akár máshol? Az a tanár, akiről azt hiszed, hogy tartani fogja, bármikor elmehet szülni, vagy lebetegedhet, iskolát válthat, vagy ott hagyhatja a tanítást úgy, ahogy van. Bármi előfordulhat. Vagy ha nem ő, akkor más ugyanolyan szakos tanárok lépnek le, ami miatt neki más órákat kell átvennie, és a fakt másnak jut, hogy ne neki legyen még magasabb az óraszáma, hanem kb. ugyanannyi legyen minden adott szakos tanárnak. De nem is csak az adott szak számít, mert ha többszakos tanárról van szó, akkor lehet, hogy a másik szakja körül zajlik az élet, ami miatt neki a másik szakjából több órát kell tartania jövőre, mint ahogy most látszik, ezért az angol faktot már nem tarthatja ő. Ezermillió variáció létezik. Még akkor sem lehet tudni, hogy ki melyik csoportot fogja tanítani jövőre, amikor meg kell rendelni a könyveket, pedig az már májusban vagy mikor van. Most meg még az első félév se ért véget.

2020. jan. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

"Sok helyen nem mondják el a szórendet lehet egyszer elmondják, de valakinek az kevés minden új szerkezetnél el kéne mondani."

Le van írva. Tele van a könyv példamondatokkal. Hogyhogy nem mondják el? Alany, állítmány, tárgy - ez a lényeg.

2020. jan. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

Zseniális a személyeskedésed meg minden egyes kommentelő töviről hegyire való kielemzése :)

Tök jó, hogy minden egyes variációt leírtál, csak épp a normál esetet nem: mikor rég meg van beszélve, hogy “na XY, te fogsz faktot tartani”, és ebből senki nem is csinál titkot. Így lehetett nálunk is, de örülök, hogy te megmondod látatlanul, hogy ez lehetetlen.

Igen, megtörténhetnek az általad vázolt események, de mi lenne, ha nem úgy tennél, mintha ez MINDEN egyes helyzetben megesne, és atyaég, a kérdező fel ne merje venni a faktot, ha jó tanárral van meghirdetve? És mi van akkor, ha lecserélik az oktatót, és az új nem jön be? Semmi. Leadja és kész, aztán vagy felvesz mást vagy nem.

A koroddal meg hiába fölényeskedsz, egyrészt itt mindenki azt mond, amit akar (én is, ez igaz, mielőtt ezzel jönnél), másrészt ha fejen állsz, nálunk ez akkor is úgy volt, ahogy fent írtam (igen, még akkor is, ha csak diákként láttam bele na meg azon keresztül, amit a saját tanáraim mondtak). Miért akarnék kiszúrni a kérdezővel hamis infókkal?

Mellesleg továbbra is felesleges volt elkezdened a kötekedést. Nyilván ha a kérdező iskolájában nem lehet tudni, akkor nem fogja ez alapján felvenni a faktot. Feleslegesen fontoskodsz.

2020. jan. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"nálunk ez akkor is úgy volt, ahogy fent írtam"

Hány évvel ezelőtt?

2020. jan. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!