Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú érettségis "nyelvviz...

Felsőfokú érettségis "nyelvvizsgámat" be tudom váltani egy teljes értékű nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Tudom, már fel lett téve ez a kérdés de már több éve, és azóta változhatott ez. Tehát van egy 60% feletti emelt angol érettségim, ami mint az érettségibe bele is van írva, megfelel egy középszintű nyelvvizsgának. De az egyetem miatt nekem egy rendes nyelvvizsga kellene. Van rá bármi mód, hogy beváltsam az érettségis eredményemet egy hivatalos nyelvvizsgára? Nem találtam egyértelmű választ se a nemre, se az igenre. Bár sejtem, hogy nem....

Előre is köszi!



2020. jan. 17. 14:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell beváltani. A 60% feletti emelt szintű érettségi középfokú (B2) nyelvvizsgának számít.
2020. jan. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egy teljes értékű nyelvvizsgának felel meg.
2020. jan. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos elég bonyolult a helyzet. Nem maga a diploma miatt kellene. Vannak úgynevezett kritériumtantárgyak amik angol nyelvűek. Ezekből kettőt kellene teljesítenem, de ezeket csak akkor vehetem fel, ha van egy igazi nyelvvizsgám, vagy ha megcsinálok egy ún. "Angol szaknyelv B" nevű tárgyat, amin többszáz emberre van 2x16 hely, szóval alapból sem könnyű bejutni, de ha még azt is hozzá vesszük, hogy a Neptun leterheltsége miatt használhatatlan, akkor aztán tényleg képtelenség bejutni rá, (már 3 félév óta maradok le róla) szóval nálam csak a nyelvvizsga maradt....
2020. jan. 17. 15:39
 4/9 anonim ***** válasza:
Vedd fel egyénibe a tárgyat. Szerintem más is ezt csinálja...
2020. jan. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Nem lehet "beváltani".

Már csak azért sem, mert a nyelvvizsgáztatást akkreditált vizsgahelyek folytatják, ezek közül egyiknél sem vizsgáztál, tehát nincs is senki, aki kiállíthatna neked egy ennél "igazibb" bizonyítványt.

2020. jan. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A másik lehetőség, hogy a hallgatói önkormányzat megvizsgálja, hogy jogszerűen jár-e el az egyetem, amikor különbséget tesz nyelvvizsga és nyelvvizsga között, és meghatározza, hogy melyiket tekinti igazinak. Ha nem jogszerű, tegyetek lépéseket a jogszerű állapot helyreállítására. Jogszabály mondja ki, hogy az érettségi egyenértékű a nyelvvizsgával, és ha egyenértékű, akkor pont ugyanarra is lehet használni. Nem ismerem az egyetem szabályozását, de nagyon is esélyes, hogy jogellenes.
2020. jan. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm. #4-es, mit jelent az hogy vegyem fel egyénibe? Nem tudom ezt hova tenni....
2020. jan. 18. 11:05
 8/9 anonim ***** válasza:
OKtatási Hivatal, hatósági nyelvvizsga bizonyítvány.
2020. jan. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bp., XII. Maros utca 19-21.
2020. jan. 19. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!