Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legkönyebb felsőfokú...

Melyik a legkönyebb felsőfokú nyelvvizsga? (C1)

Figyelt kérdés

Én a TELC felé hajlok, de csak mert onnan van angol középszintűm, felsőfokon semelyik ismerősőmnek nincs tapasztalata semelyik vizsgatípussal.


Tudom hogy a valóságban a tényleges tudás számít, de felvételiben sokat számítana az a +12 pont a középhez képest. Szóval az elsődleges cél az, hogy kora júnisig meglegyen, hogy pluszpontot jelentsen, mert érettségi mellett most nem nagyon lesz rá idő hogy tökélyre fejlesszem, eddig viszont nem gondoltam hogy szükségem lesz rá ilyen korán.

Utána meg még csiszolgatnám természetesen.


Szóval, tapasztalatok? :D

Melyik könnyű, melyik nehéz, miért, ... ?

Illetve ti hogy készültetek?

(Annyit még, hogy a számítógép alapú vizsgák itt most nem játszanak, csak a "rendesek".)



2020. jan. 22. 18:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia, én euroexamet csináltam, szerintem az nem volt könnyű, úgyhogy azt nem javaslom. Szaktársam az origóra ment, neki is meglett, pedig kb. fele annnyit készült, mint én. Ez most vagy azért van, mert neki jobb a nyelvérzéke és/vagy könnyebben tanul, vagy az origó tényleg ennyivel könnyebb. Én a helyedben letölteném az online nyelvvizsgateszteket (minimum 1 feladatsor mindegyiknél fent van), és arra mennék, amelyik a legjobban sikerül.
2020. jan. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ez nem rossz ötlet! Mármint megoldani egyet-egyet mindegyikből, erre nem gondoltam eddig.


Köszi!

2020. jan. 22. 21:22
 3/4 anonim ***** válasza:
A Dexamot is nézd meg, én azt javaslom. Már Budapesten is lehet vizsgázni (legalábbis B2 szinten, de lehet, hogy C1-en is, azt nem tudom biztosan).
2020. jan. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szia, én az Euroexamnél csináltam C1-es vizsgát, szerintem nem volt sokkal nehezebb mint a B2-es vizsgájuk. Szerintem az hogy kinek milyen feladat típusok mennek jobban az egyén függő, szóval neked kell választanod hová mész vizsgázni, mert ugyebár különböznek a nyelvizzsgaközpontok feladat típusai egymástól. Ezért én azt mondanám, hogy ha már van egy B2 vizsgád TELC-nél (gondolom emlékszel még, hogy mik voltak a feladatok), akkor én a helyedben ott csinálnám a C1-et is. Persze nem azt mondom, hogy ugyan azok a feladatok vannak C1-en, hanem azt hogy a vizsga menete hasonló. (Pl Euroexamen nyelvtant nem kérnek se B2 se C1 es szintem, és ha jól tudom semelyiken sem)

Egyébként, én úgy vettem észre, hogy szókincsben van hatalmas különbség a B2 és C1 között.

Sok sikert hozzá! :)

2020. jan. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!