Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség az angol...

Mi a különbség az angol igeidők között? Basic English? Ennyivel el lehet boldogulni külföldön?

Figyelt kérdés
Tizenakárhány (tizenkettő) igeidő van az angolban. Ha csak az egyszerű múltat, jelent és jövőt használom, az elég? Ez a Basic English jó dolog? Segíthet a nyelvtanulásban? Ebben benne van az összes igeidő?
2020. jan. 24. 20:41
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
Lehet elboldogul alap angol nyelv de jó felsőbb szinten beszél mert sok jól megért.
2020. jan. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%

A Basic Englisht nem ismerem.


Jó lenne legalább 6-féle igeidőt ismerni, de a 9 még jobb. Simán el lehet boldogulni hárommal, de csak korlátozott szinten. Az angolban rengeteg mindent igeidőkkel fejeznek ki, pl. hogy valami a képzeletbeli idővonalon pontszerű, ismétlődő, folyamatos vagy éppen folyamatban volt egy másik eseménnyel párhuzamosan, sőt még azt is érzékeltetni tudják igeidővel, hogy az adott múltbeli történésnek a jelenre van-e valamilyen hatása.


Pl.:

- Pénteken olvastam a leveledet - pontszerű cselekedet: I read your mail on Friday.

- elolvastam a leveledet - megtörtént-e már vagy még nem: I have read your mail.

- épp a leveledet olvastam, amikor... - más dolgokkal egyidejű történés: I was reading your mail, when...

Ez 3 külön igeidő náluk.

Nekünk van igekötőnk (el-), változtatható szórendünk, plusz szavaink (épp), ők ezeket a plusz jelentéseket igeidőkkel fejezik ki.

2020. jan. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2020. jan. 24. 21:58
 4/8 anonim ***** válasza:
97%
Az első válaszoló jól mutatja a lényeget. A "de megértik" és az értelmes, kellemes beszélgetés között van különbség. Ez utóbbihoz több kell, mint 3 igeidő.
2020. jan. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Téged megértenek, fordítva csak akkor, ha akarják.
2020. jan. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az angol 12 igeidő (amibe pluszba még beleszámít a going to szerkezet, meg azt hiszem még 1-2 hasonló) nekem is kikúrja az agyamat. Egyszerűen nem tudom felfogni.
2020. jan. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ott kezdődik a dolog, hogy rosszul tanultad vagy rosszul tanították, mert az angolban nem tizenakárhány igeidő van. Az angolban kettő igeidő van, mint a múlt és a jelen, plusz hozzá lehet csapni a jövőt is, mint harmadikat, de az picit más kategória. Az igeidőn belül pedig fel lehet sorolni az igeszemléletet vagy aspektust, ide tartozik pl. a progressive és a perfect is. Mindegyiknek megvan a saját maga funkciója, mit mivel és hogyan kell kifejezni, mivel mire kell utalni és így tovább. Ezt meg tanulni és szerintem egyáltalán nem olyan bonyolult, mint amilyennek tűnik, csak általában elég hülyén is szokták tanítani. A lényeg az, hogy el lehet boldogulni úgy is, hogy te kiválogatod magadnak, ami szimpatikus és csak azokat használod, mert valószínűleg azért valahogyan úgy is megérteted magad (bár nem egyszerű, mert minden mást jelentést hordoz magában). Viszont szerintem egyszerűbb megtanulni és hasznàlni.
2020. jan. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is elsőnek a 6 legyen meg... En járok magántanárhoz és mondtam neki a külföldi munka miatt kéne nekem nem kifejezetten a nyelvvizsga miatt és amit vettünk az 6 igeidő: létigés mondat, cselekvő igés, foly.jelen, létige múlt, cselekvő múlt és egyszerű jövő. Emellé ment még a can és would like szerkezet. Ezt szerintem mindenképp tanuld, később kiegészíted ha jobban megy a többivel :)
2020. jan. 26. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!