Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van olyan iskola egyáltalán,...

Van olyan iskola egyáltalán, ahol érdemben foglalkoznak már a 9-11. osztályos gyerekek 2 hetes külföldi nyelvtanulási programjával?

Figyelt kérdés
Nálunk volt egy hevenyészett felmérés még ősszel, azóta semmi hír. Nyilván ha lesz a szülői értekezlet februárban, akkor rá fogok kérdezni, de addig is érdekelne, hogy más iskolában sem akaródzik foglalkozni ezzel?

2020. jan. 26. 08:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, van. Én már egyetemista vagyok, de ugyan abba a nyugat dunántúli gimibe jár a testvérem. Itt már szervezik a kiutazást, illetve a diákoknak is lassan el kell dönteni, hogy a három felkínált ország közül melyikbe szeretnének kiutazni.
2020. jan. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk már meg is van, ki hova és mikor megy (mármint város, a szállásról még nem mondtak semmit, de a kísérők már tudják)
2020. jan. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Akkor jól sejtettem, hogy ennek a történetnek már valahogy el kellett volna kezdődnie.

Az az érdekes, hogy a fizetős angliai útról, amit az egyik tanárnő szervez, arról már hallottunk, sőt lehetne is jelentkezni.

Vajon az iskolának van kötelezettsége ezzel kapcsolatban? Vagy úgy vannak vele, hogy mivel a lehetőség adott az egyéni utazásra is, oldja meg mindenki, ahogy akarja? Ilyet tehetnek?

9.-es gyereket azért én nem engednék egyedül, meg aztán ő sem élvezné annyira valószínűleg.

MSZP-s a városvezetésünk mióta világ a világ, még az is lehet, hogy ennek is köze van hozzá.

2020. jan. 26. 09:02
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

Az iskola egy munkahely, a tanár meg a dolgozója. A munkahely jogszerűen nem tehet olyant, hogy beosztja a munkavállalója szabadságát, hogy ő külön pénzért vállaljon különmunkát. Tehát ha van jelentkező pedagógus, akkor lesz csoport, ha nincs, akkor nem lesz.


Ha van vállalkozó kedvű tanár, akkor ő dönti el, hogy ki az, akit vinne magával. Tehát nincs bizonyítási kényszer, hogy Pistike rendbontó ezeknek a kritériumoknak az alapján, hanem pozitív diszkrimináció van: őket viszem, mert értük felelősséget tudok vállalni. Lehet, hogy Pistike tök rendes, mégsem kerül be a csoportba, mert a kiutazó kolléganő nem tanítja, nem ismeri, és inkább az általa ismert diákokból válogat. (Miután a csoport nem lehet tetszőleges méretű, 8-15 fő/tanár) Elvileg máshol, pl. általánosban tanító pedagógus is lehet kísérő, ez bizalmi kérdés: megbízik-e annyira a középiskolában, hogy az "rendes" diákokból álló csapatot bíz rá, ill. fordítva: a középiskola (és a szülők) rábízzák-e egy ismeretlen tanárra a gyerekeiket.


Előző nyáron még az hangzott el, hogy "ezzel az iskoláknak semmi dolguk nem lesz, mindent a Tempus Közalapítvány szervez", a valóság kicsit máshogy alakult... Kissé kaotikus még az egész, mint annyi más az oktatásban. Pl. vannak a honlapon nem létező nyelviskolák. Az is tipikus, hogy nem derül ki feketén-fehéren, hogy mi van benne a tanfolyami díjban, és csak a negyvennegyedik oldal apróbetűjéből derül ki, hogy a délutáni program ugyan benne van a díjban, de csak au utiköltség, és további súlyos fontokat várnak még idegenvezetési díj, belépőjegyek, stb. címén. Biztos lesz olyan csoport, aki ilyenekkel majd csak a helyszínen fog szembesülni. Külön gyönyör a pénzügyi lebonyolítás, ugye sem a KLIK sem az SZC iskoláinak nincs költségvetése, pénze, csak a centrumoknak: egy nagyon bürokratiksu, lassan reagáló szervezet az egész. Mondjuk egy repülőjegy-közbeszerzést lebonyolítani, az elég macerás.

2020. jan. 26. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
40%
Ja, a városvezetésnek szinte biztos, hogy semmi köze hozzá, miután már az iskolákhoz nincs köze az önkormányzatoknak.
2020. jan. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Én ezt mind értem, de ha nincs kötelezettsége ezzel az iskolának, akkor mégis mi alapján mondhatja azt a kormány, hogy ez a lehetőség minden 9. és 11.osztályos gyereknek adott? Akkor legalább megbíztak volna ezzel különböző magyar nyelviskolákat, vagy mit tudom én! Hogy tényleg csak fel kelljen nyújtania a kezét a gyereknek, hogy szeretne részt venni vagy sem.
2020. jan. 26. 09:35
 7/17 A kérdező kommentje:

"Ja, a városvezetésnek szinte biztos, hogy semmi köze hozzá, miután már az iskolákhoz nincs köze az önkormányzatoknak."

Már ahol. Nálunk ez egy kicsit másképp van, de hosszú történet.

2020. jan. 26. 09:36
 8/17 anonim ***** válasza:
27%

Ez az "akinek van, annak adatik" elv sokszor visszaköszön a jelenleg regnáló kormányzat munkájában, mondhatni alapelvük ez nekik. Szakos nyelvtanárok sincsenek, és hát ugye elsősorban a szakmunkásképzésben nincsenek, de a pénzt nem béremelésre költjük (mert ezzel összefüggésben nincsenek...), mert az elit gimikban meg az egyházi iskolákban, ahová a mi gyerekeink járnak, ez nem probléma. A szakképző iskolákat eleve zárjuk ki a programból, mert minek az nekik.

Ahol a szülő műveltebb/tájékozottabb, és meg tudja szervezni a gyerekének a külföldi nyelviskolával, légitársasággal egyeztetve az egyéni kiutazást, ott tényleg "mindenkinek adott a lehetőség".

2020. jan. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Igen, ez így van ahogy írod.

Viszont hiába lennék én elég ügyes ahhoz, hogy elintézzem ezeket a dolgokat, attól az még egyéni utazás lenne, felnőtt kíséret nélkül (mert ugye ha én mennék velük, akkor az én utamat a kutya nem fizetné). 15 évesen ezt korainak tartom.

2020. jan. 26. 11:06
 10/17 anonim ***** válasza:
82%

Az én iskolámban már meg is szervezték a csoportokat. Tudom hogy a gyerekem mikor, hová, mivel és melyik kísérő tanárral megy. (Egy budai 6 évfolyamos gimi).

A lányom egy top gimiben kilencedikes. Ott az iskola nem akart szervezni először utat. Aztán mi szülők összefogtunk és végül legalább azt sikerült elintéznünk, hogy egy helyre menjenek a gyerekek.


Az iskolának nem feladata a nyári nyelvi tábor megszervezése.

2020. jan. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!