Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Német vagy angolt tanulnál ha...

Német vagy angolt tanulnál ha újból gyerek lennél és dönthetnél?

Figyelt kérdés
2020. jan. 26. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindkettőt. Csak arról döntenék, hogy melyiket az iskolában, és melyiket magántanártól.

Származás miatt volt fontos számunkra a német.

2020. jan. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Orosszal és angollal kezdtem 10 évesen, utána jött olasz majd ógörög gimiben. Németet csak egyetemen kezdtem el tanulni.


Ha tehetném, ismét angollal kezdeném, és a németet tolnám mellé gimiben.


De a gyerekemet németre irattam be (8 osztályos gimibe), e mellé jön majd az angol 9-től. A tapasztalatok szerint ez a jobb kombináció, mert a német könnyebben tanulható kis korban, az angol meg úgyis ragad a média, internet miatt később is.

2020. jan. 26. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Angolt. Németet tanultam általánosban, gimiben kezdtem csak az angolt, kész szenvedés volt. Az angol hasznosabb nyelv, jobb lett volna ha már kisgyerekként ismerkedek vele, hátha könnyebben menne.
2020. jan. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 webnyelv ***** válasza:

Az ilyen "döntésnek" sok személyes oka is lehet, hogy hogyan, miért alakult az ember élete és ez hogyan függ össze a nyelvtanulással.

Én mindkettőt tanulnám, ahogy tanultam is. Illetve kb. 14-15 évesen kezdtem minkét nyelvet, előtte csak orosz volt. Közben más nyelveket is tanultam. Pont jó volt így.

2020. jan. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!