Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A kínaiak mennyire befogadók...

A kínaiak mennyire befogadók ha megtanulod a nyelvüket?

Figyelt kérdés

Üzleti területen dolgozom, gondolkozom a kínai tanuláson.

Eddig csak négy felsőfokom van (angol, német, francia és orosz).


A kínaiak mennyire együttműködőek, befogadóak ha valaki nem kínai létére beszéli a nyelvüket?

Nyilván tudom, hogy tárgyalási szintet elérni 5 év is kevés talán.



2020. jan. 28. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Van amelyik jobban, van amelyik kevésbé.
2020. jan. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Minden náció értékeli, ha beszélsz a nyelvén valamilyen szinten. Be éppen nem fogadnak, de értékelik.
2020. jan. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Munka szempontjából elismerik és értékelik, ha a partner/alkalmazott stb. beszéli a nyelvüket.


De átlagos hétköznapok során egyszerű emberként nem mondanám "befogadó" népnek.


Ahol régen dolgoztam több országból is voltak munkavállalók köztük kínaiak is. (nem Kínában, Európa) Hiába köszöntem nekik munkahelyen kívül például a boltban... soha nem köszöntek vissza. Először azt hittem nem ismernek fel, de fél év után már rájöttem, hogy simán csak nem akarnak beszélni velem/külföldiekkel. Talán két fiatalabb kolléga volt, aki próbált nyitni mások felé. Amint munka kapcsán elkerülhetetlen lett a kommunikáció természetesen megtették a kötelezőt, de ezt leszámítva összezárt kis közösségben mozogtak. Voltak spanyolok és franciák is, de egyedül a kínaiaknál tapasztaltam, hogy ilyen tartózkodóak. De munkatársként maximálisan udvariasak voltak, rendesen végezték a munkájukat. Így nem mondanám ezt rossznak, inkább csak érdekesnek.

2020. jan. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
10%
Szeretik a magyarokat, úgyhogy nem lesz gondod az ismerkedéssel.
2020. jan. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!