Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok nekem német nyelvű...

Tudnátok nekem német nyelvű filmeket, sorozatokat ajánlani?

Figyelt kérdés

Idén fogok érettségizni németből, és szeretném, ha a beszéd rész majd gördülékenyen menne. Emiatt szeretnék napi szinten hallani élő német beszédet, ami szerintem ilyen formában a legalkalmasabb.

Kerestem már német nyelvű videókat, de nem keltették fel az érdeklődésemet, ezért szeretnék inkább sorozatokat vagy filmeket nézni németül, lehetőleg magyar felirattal. Az eredeti nyelv is fontos lenne számomra, mert szerintem, ami szinkronizálva van, az már nem feltétlen olyan hatékony. Viszont ha mást nem tudtok ajánlani, akkor a szinkronizáltat is megköszönöm. :)



2020. jan. 31. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Milyen jellegű sorozat érdekel? a német közszolgálati tv médiatárában elég sokminden van (bár van olyan film, ami csak No-n belül elérhető), lehet válogatni. Sajnos persze magyar felirat nincs hozzá …

Vicces sorozat a "Tetthely" c. régi német sorozat spinoffjaként a Tatortreiniger (tetthely-takarító)

[link]


Vagy inkább valami barátok-közt jellegű szappansorozat lenne jobb? Azok elég könnyen érthetőek felirat nélkül is, és abszolút a mai fiatalos nyelvet használják.

2020. jan. 31. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

…. folytatom...

Vagy ha érdekelnek utifilmek, ebben a sorozatban nagyon jókat találsz:

[link]

2020. jan. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Cobra 11. :)
2020. jan. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia

Van egy oldal:bs.to,itt megtalálsz mindenféle sorozatot.Van egy menü,rámész a kategóriára,és a drámától a vígjátékokon keresztül a fantasy-ig minden van

Nem csak sorozat,de filmek is vannak fent.Általában angolul és németül vannak fent,én még nem találtam olyat,ahol felirat is lenne,de ki tudja.Én itt neztem meg már egy pár sorozatot.Ajánlom;)

2020. jan. 31. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Film:Rubinvörös, zafírkék, smaragdzöld
2020. febr. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)

#1 A szappanoperákat inkább kerülném, de ezen kívül nincs más kikötésem, maximum majd nem folytatok valamit, ha nem tetszik.

#5 Az időtlen szerelem trilógiát már láttam. Nem ismersz esetleg valami ehhez hasonlót?

2020. febr. 2. 17:36
 7/8 anonim válasza:

Nemrég néztem egy filmet az a címe hogy Az a hülye szív. Német ez is.

Ami még német a Menedék de az inkább tizen éveseknek való

2020. márc. 28. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Die Welle. Zseniális és nagyon tanulságos film.
2020. márc. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!