Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Miért van ez? Ez természetes,...

Miért van ez? Ez természetes, mindenkinél így van?

Figyelt kérdés
Nyelveket és közgazdaságot tanulok egy szakgimnáziumba. A nyelveket imádom, nyelvtanár szeretnék lenni, rengeteget tanulok nap mint nap. A többi tantárgyat tiszta szívemből utálom. A nyelvtanárimat nagyon tisztelem, szeretem, példaképeim.Sokan azt mondják rólam, hogy aki elismer engem azokat tisztelem és szeretem, akik meg nem ismernek el, azokat nem szeretem. Ez természetes? Ez mindenkinél így van?

2020. jan. 31. 21:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Alapvetően a kritikusokat senki sem szereti, míg akik kenegetik az ember háját, azokat meg igen.

Akkor van baj, hogyha ezzel manipulálhatóvá válsz, úgyhogy erre érdemes odafigyelned.

2020. jan. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy #1 irja.

Azt se feledd, hogy mindig van/lesz nalad jobb sz elet minden teren. Ovodaban van szeretem/nem szeretem. Ebbol mar ki kellett volna nonod, mert ha nem, sok pofont ad majd az elet.

2020. febr. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 timortin ***** válasza:

@Kérdező

- Szerintem elsődleges fókuszpontnak érdemesebb az "igazságot" tenni a "hozzád való viszonyulás"-hoz képest. Persze még az igazság is tud szubjektív lenni (hát még a másik), mégis megkönnyíti a közösség, a társadalom tagjává válást. Igazság (igénye) alapján van miről beszélni olyanokkal is, akik nem ismernek téged.

- Ha egy tanár igazságos, de szigorú/követelő és távolságtartó az történhet az érdekedben.

- Ha egy tanár szívélyes veled, de hajlítható és/vagy csak szemben ilyen, akkor az lehet gáz, nem gondolod?

- Az iskolának egy célja van: tanulásban a maximumot hozza ki belőled. Ennek része lehet a fájdalom is, mint egy edzésnél. Az kell csak hozzá, hogy a fájdalom építő jellegű és helyes legyen.

- Volt egy áltisis osztálytársam, akiből később áltisis tanár lett. Kérdeztem tőle milyen tanár vagy a gyerekekkel, mire ő: "szigorú, de igazságtalan". Persze régről ismerve őt, tiszta szívvel tudtam a poénján nevetni.

2020. febr. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Engem az iskolákban a tanár agya vitt előre. Ha valaki szemlátomást értette, mit csinál, jól magyarázott, akkor könnyű volt a tárgy. Persze, ha nem, az nekem nem lett volna mentség, hogy akkor leeresztek, azért az nagyon primitív hozzáállás...

A többi, hogy milyen ember, az más síkon számított, nem a tanulásban.

2020. febr. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!