Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan lehet önállóan nyelvet...

Hogyan lehet önállóan nyelvet tanulni?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni oroszul. Cél a C2es szintű vizsga.

Jelenleg ott tartok, hogy a teljes orosz ábécét megtanultam és bármilyen cirillbetűs szöveget el tudok olvasni.

Viszont nyelviskolára egyelőre nincs pénzem, így vettem szótárat és a legújabb nyelvtankönyvet.

Ezenkívül rengeteg videót, filmet nézek oroszul, hogy szokjam a hangzását.

Ha lesz, mindenképp megyek nyelviskolába, már csak a vizsga miatt is...

Szóval hogyan állnátok neki a nyelvtani részének?


2020. febr. 1. 12:18
 1/4 timortin ***** válasza:

Ötleteim:


(0) Érdemes önvizsgálatot tartani mennyire vagy tehetséges+affinis nyelvtanuló vagy ellenkezőleg 'megélhetési' nyelvtanuló vagy-e (amilyen én is voltam világéletemben).

- Ha érdekel az orosz nyelv önmagában is 'hobbiként' is, mint engem a matek vagy zene, akkor kvázi mindegy miből tanulsz, sikerrel fogsz járni, hiszen magadtól fogod csinálni, nem kényszer visz rá (napról-napra). Ekkor elég lehet akár a Google-kereső is és a szimpi könyvből máris tanulhatsz (könyvtári kikölcsönzés után is akár)

- Ha bármi miatt csak 'kell' neked az orosz, akkor nagyon érdemes már az elején odafigyelni milyen módszer szerint, milyen könyvből tanulsz a kudarc minimalizálása érdekében. Nyilván, ha már tudsz egy nyelvet akkor ez kevésbé érdekes, hiszen van nyelvtanulási tapasztalatod.


(1) Gaál Ottó féle, Kreatív orosz. Ez jó drága (22.000+22.000Ft), ráadásul nem visz el a középfokig. Ezt csak akkor ajánlanám, ha

(a) szereted a módszert (sokaknak nagyon megterhelő, de én imádom, Lift Instinct blogomba írtam posztot az angol kapcsán)

(b) több nyelvet szeretnél tanulni pláne nulláról, mert jóval könnyebb a poliglottság általa (mint tudtommal senki másnál)

[link]


(2) Ezt nagyon kedves poliglott lány szenzációs blogjának az egyik posztja van az alábbi linken. Ő a Youtube-ról a Russian World-öt ajánlja. Érdemes lehet írnod neki privátban. Biztos segít, sőt azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy blogposztot ír neked. :)

[link]

2020. febr. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi.


Egyébként nem megélhetési célból akarom, hanem csak úgy.

Beszélek még angolul és spanyolul, sőt, van belőlük nyelvvizsgám, na de ezeket tanárnál kezdtem rögtön.

2020. febr. 1. 19:35
 3/4 A kérdező kommentje:
Tyű, nem semmi ez az ember, ha tényleg 27 nyelven beszél 😯
2020. febr. 1. 19:39
 4/4 timortin ***** válasza:

- Igen, 27 Origós középfokúja van (rendszerváltás környékéről). Amikor kimegy a tévé hozzá, akkor a lakása falán ott vannak az oklevelek. Ezt nem lehet elkummantani (Rigó utcában tuti utána néztek) és nincs is jobb reklámja a poliglottságnak.

- Az is tudható, hogy negyedévenként tett le 1 középfokút ő ezt avval fejelte meg, hogy közben tananyagot is csinált. Ugyanarra a sokezer mondatra minden nyelvre csinált fordítást.

- Nyelvhez nyilván affinis emberről van szó, akinek a nyelvvizsga olyan mint a nőknek a szülés. Az első még nehéz, aztán a többi már könnyebben jöhet :)

- Amit érdemes tudni, hogy ő is és poliglott lánydiákjai is meglehetősen sok szót tanultak pluszba a felsőfok esetében.

2020. febr. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!