Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek a Learn &...

Mi a véleményetek a Learn & Go angol nyelvcsomagról?

Figyelt kérdés
Kb. egy gyengébb B1-es szinten lehetek és C1-re szeretném fejleszteni a tudásom fél éven belül, mert pályakezdő vagyok és sehova nem vesznek fel, mert nem tudok normálisan angolul kommunikálni, kevés a szókincsem ezért nem tudom magamat kifejezni. De még ezek sem lennének elegendőek olyan állásokhoz, amik a szakterületembe vágnak (IT). Kérdésem, hogy van-e itt aki ezt kipróbálta és segíthet-e (főleg a Business English csomag) fejleszteni egy erős B2 szinte a tudásom.

2020. febr. 3. 13:48
 1/4 timortin ***** válasza:

- Szerintem: érdekes alternatíva, korrekt a szöveg és hanganyag, ár is reálisnak érződik főleg csomagban.

- Fő nyelvtanulási alternatívának nem választanám, ahogy az Effortless Englisht is csak jó kiegészítő lehetőségnek gondolom.

- Én kipróbálnám vásárlás elött (termékhonlapon használható demó van), hogy tényleg hasznos-e illetve jó-e a módszer, kompatibilis-e személyiségünkkel, van-e affinitásunk rá, biztos kell-e nekünk, javul-e általa a nyelvtudásunk. Ez csak azoknál érdekes kérdés, akik kínlódó nyelvtanulók és szeretnék a kudarcokat minimalizálni. Akik tehetségesek és affinisak, azoknak mindegy.

- Ugye az összes eszköznek az a legnagyobb problémája, hogy nem tudjuk mekkora erőfeszítés belerakásával honnan hová jutunk, milyen eredményre/állapotra.

- Szerintem egy (kiegészítő) lehetőségnek jó, ártani nem árt. Az nagyon szimpi benne, hogy érdemi nyelvi környezetet teremt a felhasználónak, nem kell sok energia a (naponkénti) belekezdéshez (nem kell "nagy schwung")

- Nekem csak az irányban lenne kérdésem/problémafelvetésem, hogy nem zavarja-e a biztonságos autózást, ha a mobiltelefonálást igen. Hiszen itt is nemcsak hallgatni, hanem aktívkodni kell(ene).

2020. febr. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1: Én nem feltétlenül vezetés/elfoglaltság céljából használnám. Viszont ha tudtok akkor légyszi mondjatok olyan fő irányvonalat biztosító könyvet/tanulási stratégiát ami mentén fejleszthetem a B1 tudásom és nem ilyen "kiegészítő dolog" ahogy te is írtad ezzel kapcsolatban.
2020. febr. 3. 23:21
 3/4 timortin ***** válasza:

#2

- Fontos lenne tudni mennyire vagy affinis vagy kínlódó nyelvtanuló, mennyi pénzed+időd van nyelvtanulásra, mennyire vagy alkalmas önálló nyelvtanulásra, mennyire vagy monitonitás- és kudarctűrő. A válaszok mentén lehet optimalizálni a nyelvtanulási tervedet.

- Ha félév alatt akarnál gyengébb B1-ről C1-re jutni az nagy kihívás szerintem.

- Klasszikus nyelviskolai intenzív 4-8 fős tanfolyamokon nem lehetetlen a küldetés (kb. heti 5x5). Ha van pénzed, időd, kedved rá csinálhatod. Szerintem se nem optimális pénzköltés, meg is oszlik a rád való fókusz az órákon (nem hatékony és célirányos), viszont szinteden tudsz bekapcsolódni, leginkább mérhető a haladásod az iskola által, meg hozzásegíthetnek egy C1-es nyelvvizsgához. Én sok nyelviskolát láttam, ma már maximálisan kerülöm őket.

- Az ilyen goangol, kreatívangol, kvantum-nyelvtanulás és társai szerintem nagyon drágák és nem is elégségesek C1-ig (csak középfokú vizsgáig). Külön idegrendszer is kell hozzájuk, a goangollal ráadásul komoly egyéb problémák is vannak.

- Otthoni önálló nyelvtanulásnál az egyik főcsapás lehet egy célirányosan elvégzett videókurzus. A szerintem legjobb, magyar anyanyelvűeknek szánt (ez más könyves kurzusoknál is mérlegelendő szempont lehet), és haladóig vivő, a (volt) Népszabadságos English Today 1-26. Ez tudtommal ma már nem beszerezhető legálisan, csak torrentsite-okról (63GB-os cucc). Ez élvezetes is, "tvsorozat"-feelinget ad.

- A beszédre én egy kötöttségmentes, free lehetőséget vetek fel neked. Keress olyat aki magyarul akar tanulni, és angolul beszél. Skype-on keresztül is tudtok egymásnak segíteni.

[link]

- Az írásra több fórum van magyaroknak is, ahol angolul beszélnek és egymást javítgatják. Ebben az lehet neked a szimpi, hogy valós időben gyorsan mehet az írásbeli kommunikáció, továbbá free, rákaphatsz az írás ízére, és ahogy az előbbi tippnél itt is akkor csinálod, amikor ráérsz. Itt tudhatsz olyat csinálni, hogy egy téged érdeklő angol it-s fórumkérdést azonnal szóban megválaszolsz magadnak, majd aztán írásba lassabban pontosítod a reakciódat.

- Mivel C1-en már van tömörítés is érdemes lehet úgy filmet nézni, hogy nagyobb egységenként hangosan elmondod a filmbéli történéseket (nyilván saját szavaiddal, átszerkesztve). Ezt összevetheted mennyire korrelál, ha magyarul mondtad volna el.

2020. febr. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szerintem inkább a közvetlen véleményeket olvasd el az oldalán itt: [link]
2021. máj. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!