Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik német B2 nyelvvizsga...

Melyik német B2 nyelvvizsga könnyebb: BME vagy Euroexam?

Figyelt kérdés

Sok embertől hallottam, hogy az Origó legkönnyebb, így most februárban ezzel próbálkoztam, de borzasztó volt. Megvettem a felkészítő könyvet, de közel sem volt hozzá a nehézségi szintje.

A nyelvvizsga viszont kellene a diplomámhoz.. A fenti 2 közül melyiket ajánlanátok?

Illetve, ha voltatok már az BME-n vagy az Euroexamon, akkor milyen témák fordultak elő a magnónál?

Előre is köszönöm a választ!



2020. febr. 3. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Az euro folyamatosan tart próbanyelvvizsgákat, jelentkezz be, plusz csináld meg az összes elérhető mintafeladatsorukat, és meglátod, hogy milyen.
2020. febr. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy az Origónál is megvettem a könyvet, a vizsgának köze nem volt hozzá. Pl. a múltheti írásbelin ókori római pénzérmékről szólt a szövegértés, volt olyan szó is, ami benne sem volt a szótárban... A mai magnóhallgatás meg az Osztrák Hadsereg afgán földrengésnél való tevékenységéről szólt... Érdekelne, hogy a BME-n vagy az Euroexamon a gyakorlatban pl. a magnó mennyire nehéz.
2020. febr. 3. 21:12
 3/6 anonim ***** válasza:

akkor menj el az euro vizsgatippek c. tajekoztatojara is, mert eleve nem jo a hozzaallasod, ha a vizsgan van idod felfujhato dezni, hogy nincs benne egy szo a szotarban

eleve nem is lett volna szabad kinyitnod a szotarat egy ennyire mellekes szo miatt, mert az csak netto idoveszteseg

2020. febr. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Euroexamon voltam, így csak arról tudok nyilatkozni. A honlapjukon van fent mintafeladatsor, teljesen arra sémára épült fel. A nyelvvizsgás könyveikből tökéletesen fel lehet készülni. A szóbeli vizsgára is van könyvük, konkrétan abból volt a feladat.
2020. febr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Euroexamről itt a 4. válaszban vannak a tapasztalataim/tanácsaim:



https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..

2020. febr. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok, szóval itt:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..


A honlapon levő gyakorló feladatoknál nehezebb volt a vizsga nekem, bár elvileg van valami nehézségi korrekció a pontok számolásánál.

2020. febr. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!