Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvet érdemes tanulni?

Milyen nyelvet érdemes tanulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, 2.-os vagyok középiskolában és 3 nyelvet tudok: Magyarul, Szlovákul és Angolul. Az angol még nem tökéletes, de most belehúztam és egyre jobban megy (ha tudtok adni tippet, hogy gyakoroljam filmeken kívül, hogy mégjobban menjen, megköszönném). Szeretnék még egy nyelvet tanulni. Valami olyan kéne ami a jövőben hasznos lehet, ezekre gondoltam:

Német (mert határos ország, sokat lehet keresni)

Spanyol (szimpi, könnyű nyelv, a negyed világ spanyol)

Orosz, francia vagy ákármi más. Ti ezek közül melyiket ajánjátok, vagy ezen kívül?



2020. febr. 4. 13:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Magyar szlovak angol német ha szlovakiaban elsz, es nem leszproblemad elhelyezkedni, garantalom.


A 30tol 50-60 as korosztalyig nagyon nagyon kevesen beszelnek nemetul. Kapkodni fognak erted mint cukorert. Tele vagyunk nemet cegekkel (DS,Senec, Pozsony), nem spanyol, es nem orosz, hanem nemet ceggel. Jol gondold meg :)


Elso munkahelyemen tisztan 1125 eurot kerestem, tovabb leptem mert kaptam jobb ajanlatot :) angol nemet tanari diplomam van es nem tanitok 600eurokert, siman talaltam jobbat.


Tisztan sajat tapsztalatbol mondom es probalok segiteni.


26L


Tapasztalatbolmondom, szlovakiai vagyok (okr. Trnavsky kraj), 2 eve fejeztem be sulit, a 4 nyelvemmel nem volt problemam. Kevesen beszelnek perfekt angolul es nemetulmeg szlovakok kozt is.

2020. febr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Valószínűleg Budapestre megyek fősulira, és vagy ott állok munkába majd, vagy külföldön (nem Szlovákia...), szóval inkább ilyen szempontból lennék rá kíváncsi.
2020. febr. 4. 13:43
 3/17 anonim ***** válasza:
58%

Hat, te eleted te dontesed.


Csak elmondom azert, amit en tapasztalok, tapasztaltam: hacsak nem orvosira mesz magyarorszagon szlovakiaikent, nem latom ertelmet. Magyarorszagon es ausztriaban nem ertekelik a szlovakod, le sem tojjak, mert kulfoldom a szlovaktol elvarjak hogy beszeljen angolul, es angolul beszelnek is. Ha pesten tanulsz tovabb, ne is szamolj a szlovakoddal, mert 1. El fogod felejtetni azt a keveset is amit eddig megtanultal, ezt garantalom, 2. A kutyanak sem kell magyaron a szlovak. Viszont nalunk a szlovaknak kell a magyar nemet angolul beszelo ember, es le sem futyuli hogy te hibasan beszeled a szlovakot. Szlovakul o is tud, nem erdekli a ragozasod.


Ezt ugy mondom hogy teljesen lszlovak cegben dolgozom, egyetlen magyar az irodankban en vagyok, es szenvednek mert nem talalnak tobb nemetul magyarul angolul beszelo embert.


Es meg egy szemelyes velemeny, nezz utana magyarorszagon: mennyi a minimalber, hogy szamoljak ki a betegallomanyod, hogy szamoljak ki az anyasagit, es alapbol mennyicske anyasagit kapnak. Ha no vagy, ez nem mindegy. Es meg fogsz lepodni a hatalmas kulonbsegeken.


En biztosan nem mennek lekotni magam egy orszagba ahol rosszabb a gazdasagi helyzet mint nalunk. A szlovaktol meg nem kell felni, mertbha nyelveket beszelsz, inkabb elismernek, mint hogy bantsanak.


Sok sikert :)

2020. febr. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ahogy mondtad én életem. Nem ez volt a kérdés, de mindegy is. Orvosira megyek Budapestre, feltéve hogy felvesznek. Utána lehet ottmaradok, nyitok egy magánrendelőt, vagy elmegyek külföldre (amúgy fiú vagyok...). Nem beszélek hibásan szlovákul, de nem érdekel a nyelv és nem szeretnék itt élni, ez van. Szóval visszatérnék az eredeti kérdésre ha nem gond :)
2020. febr. 4. 14:03
 5/17 anonim ***** válasza:
21%

Figyelj, en a kerdesre valaszoltam. teljesen jo indulattal.


Ha orvosira mesz, akkor surgosen tedd le angolbol es szlovakbol a c1 es nyelvvizsgat hogy pontokat kapj erte, legyen szinjeles bizonyitvanyod es mehetsz a semmelweisre. Es ha orvosira mesz nem is ertem hogy hogy nem vilagos szamodra, milyen nyelvet kell tanulnod.


Es kikerem magamnak ezt a flegma reagalasod, egy erett normalid helyzetfelvazolast kaptal.


De latszik meg csak 17 eves eszed van ;)


Na pá :)

2020. febr. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Magyarországon a német, egyértelműen. Ha nem azt, akkor az oroszt.
2020. febr. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Pythont :D

De ha Szlovákia nyugati végében élsz, és szívesen húzódnál még nyugatabbra a jobb megélhetés reményében, akkor németet is ;-)

2020. febr. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
85%

Kedves első válaszoló !

Merre vannak ezek a jó cégek ? Én beszélek németül felsőfokon, szlovákul középfokon, angolul alapfokon. Tanári végzettségem van. Azt tapasztalom, hogy annyira nehéz normális munkát kapni "csak" nyelvtudással. Szívesen válatnék pedig.

Ha tudsz adni pár jó tanácsot, hogy merre keresgéljek, nagyon megköszönném.

2020. febr. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelmű német.Ausztria,Németország,Svájc.Ez szerintem bőven elég indok XD.Némettel sokra mész itt Európában.Spanyollal Amerikában(meg nyilván Spanyolo-ban).Na most orosz...Az is hasznos,de szerintem később.Francia jó kis nyelv,de hq orvos szeretnél lenni,akkor ne legyen ez az elsők között.Szerintem sorrend:német(Európát az angol után ez a nyelv uralja)spanyol(már ha irány Amerika,akkor ez abszolút befutó az angol mellett)és orosz-francia kb.egymás mellett.
2020. febr. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha külföldre szeretnél menni, akkor először merd fel, hogy nagyjából milyen országok jöhetnek neked szóba. Mondtad például a spanyolt. Mennél Spanyolországba, Olaszországba, Portugáliába? Ezek eléggé hasonlítanak egymásra, ha az egyiket jól tudod, utána gyerekjáték megtanulni a többit.

Ha inkább Oroszország, Ukrajna fele tendalnal, akkor egyértelműen az orosz..

a némettel, franciával nagyon mellefogni nem tudsz, nehéz nyelvek, de ha atragod magad rajtuk, akkor utána sokkal könnyebbnek fog tűnni a többi. Középiskolában annyi idotok és lehetőségetek van nyelveket tanulni, vagj bele bátran!

Az orvosihoz pedig sok sikert, fantasztikus, hogy ennyi idősen már 3 nyelven beszélsz!

2020. febr. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!