Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvérzék. Van ilyen?

Nyelvérzék. Van ilyen?

Figyelt kérdés
Aki úgy érzi, hogy nincs nyelvérzéke, mit tud tenni ? Kitartás? Máshogy tanul?

2020. febr. 5. 10:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nekem nincs, viszont a matekhoz jó érzékem van.
2020. febr. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
69%

Itt az évek során már természetesen elegen tagadták, hogy van. Miközben a tudatlan szakemberek meg világszerte elemzik, kutatják a jelenséget. :D

Hát, ezzel az a baj, hogy egy bizonyos szintig lehet munkával pótolni, aztán egyre nehezebb lesz. így laikusként és értetlenként azt mondanám, középfokig mindenki el tud jutni (de ugye nem mindegy, hogy milyen áron). Milyen Áron? Van azért az Áronon kívül egy másik pasi is ebben a témakörben, Motivác, na, az sokat tud azért lökni.

2020. febr. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
39%

Természetesen van. Kosztolányi Dezső és Lomb Kató neve mond neked valamit?


Akinek nincs nyelvérzéke, annak magolni kell. Sok-sok szorgalom és kitartás. Valamilyen szinten tudni fog idegen nyelveket.

2020. febr. 5. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Kell mindkét pasi. Áron hozza a pénzt, időt, energiát. Motivác meg úgy, ahogy van, kell.

Mégis, jó lenne olvasni sikertörténeteket, hogy valaki rossznak hitt nyelvérzékkel, de valami egyéni módszerrel sikert ért el. Pl. célnyelvi környezetben a rossz nyelvérzékű is megtáltosodik?

2020. febr. 5. 10:33
 5/18 A kérdező kommentje:
#3-as Köszönöm a tippeket!!! (Lomb Kató még új, de mindkettejüktől el fogom olvasni, miket írnak erről a tèmáról.)
2020. febr. 5. 10:42
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

Akkor én hozok sikertörténetet. :) Pont a napokban láttam egy interjút egy hapsival, Brendan Richard Lewis a neve. Meg tudod te is nézni (angolul): https://www.youtube.com/watch?v=aRG8SahcIjI

Röviden az a története, hogy 21 éves koráig csak az anyanyelvén beszélt. Próbált németül tanulni az iskolában, semmi sikerrel, próbált spanyolul tanulni, szintén semmi sikerrel. A videóban elmagyarázza, hogyan sikerült azóta mégis 6 nyelvet megtanulnia (ha jól emlékszem, aztán lehet többet is). Azt vallja, hogy 3 hónap alatt meg lehet középfokig tanulni, erről könyvet is írt, weboldala is van. Szerintem érdemes megnézni a videót, inspiráló személyiség.

2020. febr. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
42%

"Azt vallja, hogy 3 hónap alatt meg lehet középfokig tanulni..."


https://www.youtube.com/watch?v=utbcp_4OtOE Biztos az utolsó egy hónapban jutott el a középfokra :D


Magáról a nyelvérzékről, meg az egész nyelvtanulás folyamatáról ezen a véleményen vagyok:

[link]


Természetesen vannak más álláspontok is, egyik sem lett még igazolva.

2020. febr. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Nem is tudtam hogy magyart is tanult, köszi a videót! :) És azt azért tegyük hozzá, hogy ez előtt ahogy említettem, rengeteg nyelven megtanult, ráadásul a magyarnak nincs közvetlen nyelvrokona, nem olyan, mint például a spanyol-portugál-olasz vonal. Az interjúban amúgy azt is taglalja, hogy ő a folyamatos gyakorlás híve. Ergo bármennyire "bénán" is beszélte még a nyelvet, folyamatosan használta.


Amúgy spanyol kéttannyelvűbe jártam, és egyik spanyol lektorunk 5 év alatt jutott el magyarból erre a szintre, holott ő életvitelszerűen élte azt az 5 évet Magyarországon. Sőt, azt is ki merném jelenteni, hogy nem beszélt ennyire folyékonyan.


Mindegy, igazából nem mentegetni akarom, de szerintem példamutató, hogy egy kis kitartással és kreativitással ennyit fejlesztett magán. Amit elküldtél az nekem túl nyers, aki analitikusabb annak viszont rengeteget segíthet! Én most kezdek oroszt tanulni, magamtól, ez lesz a 3. idegen nyelvem, és nekem pl. a filmnézés segít rengeteget, főleg passzív szókincs fejlesztésben, ill. jobban megragad a nyelvtan. De ez már inkább tanulásmódszertan, mint nyelvérzék, én csak egy sikertörténetet szerettem volna mutatni kérdezőnek. :)

2020. febr. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

"Amit elküldtél az nekem túl nyers, aki analitikusabb annak viszont rengeteget segíthet!"

A professzorok valóban szeretnek nyersen és úgy fogalmazni, hogy az halandó ember számára semmikép se legyen olvasható. Azonban ezeket a papírokat valóban olyan emberek írják akik évtizedek óta az adott területen kutatnak, és nem légbőlkapott gondolatok vannak leírva. Nekik nem céluk, hogy a saját módszerüket eladják neked x pénzért, nem abból élnek.


"Én most kezdek oroszt tanulni, magamtól, ez lesz a 3. idegen nyelvem, és nekem pl. a filmnézés segít rengeteget, főleg passzív szókincs fejlesztésben, ill. jobban megragad a nyelvtan".


Erről szól lényegében az a 200 körüli oldalas pdf amit linkeltem, de ami konkrétan illik ide az a 63. oldal.

2020. febr. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
85%
Anyanyelvi környezetben mindenki megtanulja a nyelvet. Olyanról még nem hallottam, hogy valaki külföldre került, rá volt kényszerítve a nyelvhasználatra, megértésre, és mégsem sikerült neki. Az otthon való nyelvtanulás van, akinek könnyebben megy, van akinek nehezebben.
2020. febr. 6. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!