Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgázni szeretnék...

Nyelvvizsgázni szeretnék angolból, B2-es szinten, sikerulhet?

Figyelt kérdés

Töltöttem ki egy felmérő tesztet ami B1-es szintre tett, igeidőket rendbe kell még tegyem, milyen tanácsokat ajánlotok, hogy a célomat valóra válthassam? Sorozat nézes angolul, angol felirattal?,és ha igen milyen sorozatokat ajánlotok aminek a szövege se olyan nehéz?? Tanuljak kifejezéseket, vagy inkább szavakat?

Esetleg akinek sikerült már megcsinálnia kíváncsian várom,hogyan készült fel, vagy hogyan csinálna most másképp, mennyi időt fordított a tanulásra, és mennyi idő alatt lehetne letenni a nyelvvizsgát? Ha komolyabb módon rászeretnék feküdni!



2020. febr. 7. 13:20
 1/2 anonim ***** válasza:
Jati 2x1,t órár jartam kiscsoportos angolra. Egyetemen volt nyelvvizsgafelkészítő. Végig angolul kellett beszélni, mellette kb alig tanultam valamit és simán meglett.
2020. febr. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Heti hány órában tanulod, milyen körülmények között? Hány fős csoportban? Iskolában vagy tanfolyamon? Melyik könyv milyen szintű, melyik kötetéből tanulsz? Mennyi idő alatt sikerült elérned a B1-es szintet? Ez mind nagyon nem mindegy.

A sorozatok csak mellékes gyakorlásnak jók, de azok nem arra vannak kitalálva, hogy minél hamarabb felhozzanak B1-ről B2 szintre (főleg azok nem, amelyeknek a szövegük könnyen követhető B1-es szinten levő valakinek...). Ahhoz profin összerakott tananyagon kell végigmenned, lehetőleg tanári segítséggel, és beszélni meg írni is kell sokat, nem csak bámulni ki a fejedből, miközben a sorozatbéli szereplők beszélnek...

2020. febr. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!