Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origo felsőfokú angol nyelvviz...

Origo felsőfokú angol nyelvvizsga: egyben vagy párosítással?

Figyelt kérdés

Nem tudok dönteni nyelvvizsgaügyben. C1-ezni szeretnék angolból, mivel mindjárt végzek a szakomon, és igazából nem a diplomámhoz kell, hanem a későbbi, nekem tetsző álláslehetőségekhez (belföldieket néztem, külföldi hosszú távon egyelőre nekem nem opció). Soknál olvastam, hogy előny, ha van felsőfokú nyelvtudás, némelyiknél konkrét elvárás is; viszont nem tudom, melyik lenne a legjobb vizsgakombináció, elismertségben is, megszerezhetőség szerint is.

Az Origóról egyik barátnőmtől jókat hallottam, én is csináltam most pár hallgatási feladatot, és tetszenek a szóbeli témáik is. Az írásbelit sem látom annyira borzalmasan nehéznek, mint amiket meséltek nekem róla, bár idézett barátnőm BME-ből írásbelizett, és neki az is tetszett. Én abból eddig még csak középszintű próbafeladatsort csináltam, az nekem is bejött, bár nem jobban, mint az Origo. (A középfokút végül emelttel szereztem meg, tehát direkt, élőbeni nyelvvizsgatapasztalatom nincs).

A kérdésem az lenne, hogy kinek mi a tapasztalata a két vizsgáról, a BME-ről meg az Origóról? Illetve, ha belföldön szeretnék olyan munkát, amihez kellhet a nyelvtudás, ezek közül bármelyiket is ajánlanátok, vagy egy másik jobb lenne?



2020. febr. 7. 13:26
 1/2 Hazafy válasza:

Én vizsgaztam BME-n, Corvinus gazdaságit is tettem és Origot is.Kivancsisagbol. Az Origo volt a legnehezebb, de a legértékesebb a munkahelyeken. Azóta az Origo konnyebb lett, mert pl. már 3x lehet a labort meghallgatni, továbbá irasbel8n nincs teszt.Mindenkeppen az Origot javasolom, az kérdez rá a leghasznosabb nyelvtudásra.En most németből megyek, a Corvinus gazdasági már nem jó, kozel sem olyan életképes tudást mér, mint az Origo.Origon szótárt használhatsz írásbelin.Nem életszerű, hogy mashol nem engedik minden irasbeli feladathoz. És figyelj arra, javasolom, hogy kétnyelvű legyen a vizsga, mert sok az egynyelvűnek hirdetett, ill. egynyelvu vizsgára engedelyeztek sokat.

Az Origo az ELTE Nyelvi Központjának vizsgája, márka!

2020. febr. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megerősítést! :) Nekem is az Origo tűnt eddig a legszimpatikusabbnak.
2020. febr. 21. 00:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!