Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meglehet teljesen egyedül...

Meglehet teljesen egyedül tanulni német vagy angol nyelveken úgy fél-egy év alatt, hogy megpróbálhassam letenni belőle az alapfokú nyelvvizsgát az egyik nyelvből?

Figyelt kérdés
Bevallom alap passzív szókinccsel rendelkezem angol és német nyelvből is,de szeretném elkezdeni legalább az egyik nyelvnek az újra tanulásába,de nem tudom mekkora eséllyel kezdhetem el úgy,hogy sikeresen letudjam majd tenni valamelyik nyelvből legalább alapfokú nyelvvizsgát letenni,mert úgy érzem hogy ha sikerül akkor onnan elkezdhetem majd fejleszteni a nyelvtudásomat,mert úgy több esélyem lehet majd munkát szerezni itthon Magyarországon.

2020. febr. 7. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha van rá időd, energiád, és van hozzá minimális érzéked akkor igen.
2020. febr. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Angolból mindenképp el lehet érni ennyi idő alatt az alapfokot, ha tényleg érdekel és foglalkozol vele.

Nekem a német nehezebb nyelvtanilag, még csak kóstólgatom.

2020. febr. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Élvezni is kell a folyamatot, ezt a dolgot mondják ami közös minden poligottba hogy szeretik ezt. Ha útálod és kényszerüségből megy a dolog Max bemagolja az ember de 1 héten belül elfelejt mindent.
2020. febr. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors és érthető válaszokat,bevallom én óvodában és szakközépiskolás koromban tanultam németül,sajnos az érettségim csak kettes lett és angolul általános iskolában tanultam négy évig(5.,6.,7.,8. osztályban) és az iskola mellett végzett diákmunkáim közben is használtam alapfokon az angol nyelvet meg iskola után munka végzéskor is és úgy érzem annyiban szerencsésnek mondhatom magamat,hogy német nyelvű szövegekből még mindig egész sokat megértek,már ha olvasom a szöveget,de tudom hogy ez most mindegy is,csak gondoltam elmondom hogy erre büszke vagyok ;-) :-)
2020. febr. 8. 00:39
 5/7 Fa_ember16 válasza:
Én 5 év alatt tanultam meg angolul csak angol youtube videókkal. De viszont majdnem mindíg naponta néztem vudeókat és átfordítottam szavakat amiket nem értettem. Erre mind csak azért volt időm mert még csak egy 10-11 éves lehettem és nem kellett annyira az iskolára figyelnem,úgyhogy nem tudom hogy ez egy idősebb-nek mennyire nehéz és sok idő lessz e. De 1év alatt biztos hogy megtanulsz alapfokon ha jó a nyelvérzéked.
2020. febr. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Eddigi utolsó válaszolónak is nagyon szépen köszönöm,egyébként arra büszke vagyok,hogy eddigi életem folyamán teljesen egyedül megtudtam tanulni a romani azaz a cigányoknak a nyelvét és annak is több nyelvjárását és kicsit tudok angolul és németül is és én németül szeretnék majd megtanulni,na jó azért angolul is :-)
2020. febr. 9. 00:25
 7/7 Fa_ember16 válasza:
Szerintem angolul könnyeb megtanulni ha még nem tudsz németül. Mivel en néha összekevertem a német és angol szavakat.
2020. febr. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!