Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nagyon hezitálok, hogy mikor...

Nagyon hezitálok, hogy mikor csináljam meg a CAE nyelvvizsgát. Melyik lenne a jobb döntés?

Figyelt kérdés
A nyelvvizsga júniusban lenne, már készülgetek rá, de attól félek, hogy a sok zh (18-20 db) és vezetés mellett nem jutna elegendő időm olyan alapossággal felkészülni, mint szeretnék. Egyelőre ez az utolsó időpont, ami meg van hirdetve. A kérdésem az lenne, hogy várható-e, hogy őszre adnak még meg vizsgaalkalmat, illetve aki már megszerezte a CAE-t, az milyen intenzitással, technikával készült? Nagyon hálás lennék néhány jó tanácsért! :)

2020. febr. 8. 13:38
 1/4 A kérdező kommentje:
* A lényeg lemaradt: Ebben a helyzetben ti bevállalnátok a júniusit vagy nyáron készülnétek fel az őszi vizsgára, amikor csak az angol van, tehát nem kell megosztanotok a figyelmeteket x dolog között?
2020. febr. 8. 13:55
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem "készülgetnék". A CAE egy része olyan, amit csak szakértő tanár tud bírálni.

Például a Writing. Az elbírálás szempontjai: Content, Communicative Achievement, Organisation and Language.

Ebből a négyből egy a nyelvtudás maga, kettő a dolgozatírások tudománya, egy meg az általános műveltség. No, meg is adtam, mire kell gyúrni.


Amellett a Speakingnél ketten vannak bent, tehát a párbeszédre is fel kell készülni, az sem megy egyedül. Ebből az ötből:

Grammatical Resource, Lexical Resource, Discourse Management, Pronunciation and Interactive Communication

kettő nem a nyelvtudásról, hanem megint csak az onnan fogva szükséges skillekről van szó, mióta Ádám már nem egyedül volt a bolygón.



A Reading and és a Listening, azt lehet egyedül gyakorolni. Ahhoz csak az angol nyelven kimunkált általános műveltség és intelligencia kell.

2020. febr. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Teljesen megfeledkeztem erről a kérdésről. Nagyon köszönöm válaszod!
2020. okt. 1. 13:51
 4/4 anonim ***** válasza:
27%
#2 vagyok. Nem válaszolok magánüzenetekre, sőt, általában olvasás nélkül törlöm azokat. A CAE csak marginálisan érdekel, csak azért, mert a CPE kisöccse. De a CPE is csak az angol nyelvhasználat szintje miatt érdekel, a vizsga finomságai teljesen hidegen hagynak.
2020. okt. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!