Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek a Mondly...

Mi a véleményetek a Mondly Languages nevű applikációrol?

Figyelt kérdés

Megéri előfizetni rá, tényleg hasznos?

Hosszútávon tud akkora tudást biztosítani mint egy nyelvtanfolyam? Az előfizetés után korlátlanul tudsz haladni a leckékkel ameddig szeretnél?

Mit gondoltok fizzesek elő?



2020. febr. 10. 08:07
 1/1 timortin ***** válasza:
100%

- Ez a Duolingo és a magyar Xeropan vonal egyik konkurrense. A Duolingóról sokan írtak már. Az új v3.0-s Xeropanról pár sort nemrég én is írtam:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelv..

- A Mondlyban nagyon szimpi lehet a sok nyelv. Ebben a Duolingo méltó versenytársa.

- Viszont szerintem túl korán kell elkezdeni fizetni érte (kevés az ingyenes kipróbálás) ahhoz képest, hogy vele sem lehet mérni elég jól a haladást (fizetős verzióval sem). Ami persze önmagában egy brutálsian nehéz (rész)feladat.

- Az elmúlt évek nagy fejlesztési kalandja a chatbotok. Azonban az egy teljesen másik kérdés, hogy megéri-e a havi 4.000 forintokat. (Fejlesztő cégeknek biztosan.)

- Szerintem azért problémás az egész koncepció, mert mind a Duolingo, mind a Xeropan, mind ez a Mondly, egy játék, jó kiegészítő lehetőségek (ami persze fejleszti is a nyelvtudást valahogy és valamilyen időbeli stabilitást adóan). De fő tanulási eszköznek kevés illetve ezt a pénzt lehet, hogy jobban is be lehet fektetni a nyelvtanulásba.

- Ezek a cuccok elég addiktívek, elég könnyű csinálni őket ám ha pótcselekvésként kiválasztva elfedik a lényeget (valós érdemi nyelvtudás megszerzése), akkor végeredményben károsak is lehetnek.

- Azt látni kell, hogy nagyon nehéz és költséges önálló nyelvtanulást fejlesztő jó szoftver fejlesztése és bár a mesterséges intelligencia nagyon fejlődik, ma még a nyelvtanárt nem tudják kiváltani azeke a progik (szerintem). De ez nem azt jelenti, hogy ne lehetne drága nyelvtanár meg célországi tartózkodás nélkül, akár free alapokon messzire jutni, pláne angolban. "Csak" jó személyreszabott tanulási terv kell hozzá. (Amiért meg kell küzdeni persze).

- Én azt mondom, hogy mindig a nyelvtanuló és nyelvtanulás legyen a fókuszban ne pedig egy generális, informatikai céltermék - havi előfizetésben fizetendően. Ezen az állásponton persze lehet majd változtatni, ha lesznek érdemi megbízható visszamérések a velük szerzett nyelvvizsgák+nyelvtudások tekintetében.

2020. febr. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!