Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kérdésem angol nyelvtannal...

Kérdésem angol nyelvtannal kapcsolatos, hogyan különböztessem meg a 3 ige időt?

Figyelt kérdés
Nyelvvizsgára készülök, és ma a jelen idős ige időket néztem át, a present simple-t értem, a present continous-t is, mivel a Continoust úgy képzem,hogy I'm working, a Perfectbe pedig I have worked, na de... Ott van a problémám,hogy ott van a Present Perfect Continous, ahol úgy képzem,hogy I have been working, hogyan különböztetem meg, ezt az igeidőt a Continoustól, és a Perfecttől, mert nem világos nekem hogy mikor melyiket alkalmazzuk, és interneten se találok semmi egyszerű oldalt ami értelmesen, részletesen elmagyarázná, vagy ez a 4.jelen idős ige idő nem is kérik a nyelvvizsgába?

2020. febr. 11. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
49%
Ha az alapokkal nem vagy tisztában, nem jó ötlet nyelvvizsgára menni. 4 igeidőről van szó, melyeket általában több helyzetben is alkalmazunk. Mindezeket nem fogom most felsorolni neked.
2020. febr. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ahogy a magyarban is megkülönbözteted egymástól a


"10 éve dolgozom a cégnél." És a

"10 évig dolgoztam a cégnél." igeidőket. Ott vannak a magyarban is a Perfect-ek, csak mi nem segédigékkel, hanem ragozással árnyaljuk a mondanivalót.

2020. febr. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves egyes valaszolo, tisztaba vagyok az alapokkal,csak ezt az igeidot nem hasznaljuk valami surun az angolba. Nem kell egybol tamadni!!!!!!
2020. febr. 13. 18:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Mentségére legyen mondva, szerintem ez a kettő megy a legnehezebben a magyarnak, mármint a pres perfect, magában, és a kettő (simple és cont) közti választás. Van, amikor könnyű, van, amikor nem.

For the last ten minutes, I haven't heard one word you have been saying.

Unlike Mr Roberts, most of the people in this country who have discovered the heatpump have been building or renovating their own homes.


A tanító források is kétféleképpen közelítik meg, használati magyarázattal (azzal az a kis baj van, hogy sok pontba szedik), vagy pedig olyan segítségekkel, hogy milyen időhatározók állnak ilyen mondatokban (az meg olyan gombhoz a kabát...).


Én mondjuk egy jó módszernek gondolom az angol szövegek olvasását (hanganyagban azért kevesebbszer fordulnak elő a cikmányosabb dolgok), de azt megértem, hogy aki csak egy papírt akar, az nem akar angolul művelődni.

2020. febr. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Talán azt tudom neked mondami erre, mint a "simple present-nél" és a "present continuous-nál", ahol az elsőnél általánoságok, szokások fejeződnek ki, másodiknál eseti, jelenben futó események:

- present perfect: olyan esemény vagy cselekvés, mely a múltban megtörtént, fontos eredménye van a jelenre, hatással van a jelenünkre, de most már nem tart az a cselekvés vagy esemény. Időpont nem lényeges. Ha az időtartam lejárt, vagy elkezdjük részletezni, mikor, hol, hogyan történt az esemény vagy cselekmény, akkor átválltunk "sipmle past-ra".

- I've seen this film.

(Ezért ismerem a storyt).

- I've had a shower.

(Már nem zuhanyzom, de ezért vagyok most tiszta).

- She has already phoned me.

- It has been very cold this week.

(Magában foglalja a beszéd időpontját.)


- present perfect continuous: valami a múltban kezdődött és mostanáig tart, most is folyamatban van. Gyakran használatos itt a " for" és "since".

- I've been waiting for you for two hours. (Időtartam).

- I've been waiting for you since six o'clock. (Kezdő időpont).

Szóval ez is magyarázza a jelent, de még most is tart, nem úgy, mint a "present perfect", mert az már nem tart.

- What a lovely smell! ~ Yes, i've been cooking.

- We've been painting the flat. That's why it smells.


Szóval:

- I've just finished my job. - Éppen befejeztem a munkámat, már nem foglalkozom vele.

- I've been doing my job rigth. - Eddig jól végeztem a munkámat (még most is van munkám, nem rúgtak ki).


Remélem érthető.

2020. febr. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!