Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németet vagy franciát érdemese...

Németet vagy franciát érdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés
Nemsokára el kell döntenem mit tanuljak 2. nyelvként az angol után. Német és francia közt vacilálok. A németről nekem néhányan azt mondták hogy inkább válasszak mást. A franciát pedig nem tudom, hogy megéri-e megtanulni. Szerintetek német vagy francia éri meg jobban.

2020. febr. 14. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
M.o.-on általában a német a hasznosabb.
2020. febr. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Senkinek nem ajánlanám a franciát. Nyelvtanban, szókincsben, kiejtésben is nehéz. Van egy szabály ami 3 szóra igaz és van 20 kivétel.. Nyilván minden nyelv nehéz de szerintem a francia különösen.

Mondom úgy, hogy angolt, franciát és latint is tanulok

2020. febr. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

A németet.

1) Németország, Ausztria a #1 célpontok, ha külföldön szerencsét próbálnál

2) Magyarországon rengeteg a német cég

3) A német egyetemekre könnyű bekerülni, és többnyire ingyenesek.

2020. febr. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
91%

Mindenképp németet!

Lehet, hogy nem olyan szép a hangzása, de sokkal hasznosabb Magyarországon, mint a francia, Ausztria szomszédos ország, Svájc és Németország is közel van. Magyarországon az angol után a német a leghasznosabb.

Én sem szerettem az elején, a mai napig nem a kedvencem, de már megszoktam és örülök, hogy tudok németül.

Franciául nem tanultam, de ahogy hallom nehezebb a nyelvtana a németnél, még akkor is, ha sokat ijesztgetnek a német nyelvtannal. Azért nem olyan vészes. A kiejtés meg könnyű, közel áll a magyarhoz.

2020. febr. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon a német hasznosabb, a francia ritkább, tehát keresettebb.

Neked kell eldöntened attól függően, hogy később mit szeretnél csinálni.

2020. febr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!