Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tapasztalatok a Pannon C1-es...

Tapasztalatok a Pannon C1-es angol nyelvvizságval, főleg a szóbeli részével?

Figyelt kérdés

TL;DR:

A LanguageCert angol C1 szóbeli részvizsgáján megbuktam a beszédkészség miatt, de a felkészületlenségem mellet maga a vizsgahelyzet (rossz vizsgáztató, gyors vizsga) is rémes volt. Helyette néztem a Pannon szóbelijét, de nincs róla túl sok vélemény, ezért tapasztalatokra vagyok kíváncsi.

-------------------------------------------------

Tavaly bevállaltam egy C1-es angol nyelvvizsgát, mivel megfelelőnek értékeltem hozzá a saját angol képességeimet. A LanguageCert-et választottam, mivel ők kijönnek próbanyelvvizsgát tartani az iskolánkba, és a B2-es elég jónak tűnt.


A vizsga egész jól is ment a beszéd részig. Az írásbeli részvizsgám simán meglett, még a szóbeli beszédértés része pedig 100%-ra sikerült. Viszont a beszédkészség részen elbuktam.


Nyilván tudtam a nyelvvizsga előtt, hogy nem a legjobbak a beszédkészségeim, ezért próbáltam felkészülni. Nem mondom, hogy sikerült volna annyira, mint amennyire akartam, de így is elég jól álltam. Ellenben a nyelvvizsga nem olyan volt, mint amire számítottam.


A vizsgáztatót kb. egy darab fához tudnám hasonlítani. Azon felül, hogy egyáltalán nem volt barátságos, vagy segítőkész, a kiejtése érthetetlen volt. Mérhető időbe telt, amíg feldolgoztam, hogy mit mondott, és azért annyira nem lehet rossz a megértésem, ha már a teszt 100%-lett.


Emellett maga a vizsga nagyon gyors. A feladatok között fél perc van a gondolatok összeszedésére és leírására, ami borzalmasan kevés.

Az egészben a legrosszabb, hogy ha a 40-60-as rendszer szerint adnák meg a részvizsgát, akkor meglenne, csak a LanguageCert-nél minden részen 50% kell.


Miután 1 éven belül kell megszereznem a szóbeli részvizsgát, hogy visszatéríthető legyen a komplex, elkezdtem nézelődni, és megláttam a Pannont. Azonban sok infó nem található a felsőfokúról; nincs C1-es mintavideó, se nagyon tapasztalatok itt. Így a kérdés, hogy valaki tud-e valamiféle betekintést nyújtani a C1-es viszga beszédkészség részébe.



2020. febr. 14. 23:45
 1/2 A kérdező kommentje:
Illetve ha valakinek van valami javaslata olyan nyelvvizsgára, amin egyszerűbb a szóbeli, azt szívesen veszem.
2020. febr. 15. 00:00
 2/2 anonim ***** válasza:
ECL
2020. febr. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!