Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek arról, aki...

Mi a véleményetek arról, aki nagyon fiatalon megy nyelvvizsgázni?

Figyelt kérdés
Ugyebár 14 éves kortól már letehető a nyelvvizsga.Van egy ismerősöm,akinek a huga 14 éves,és mostanában megy németből középfokúzni.Szerintem ez dicsérendő,de nekem ugyanakkor fura is.

2020. febr. 15. 20:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
12%
Sok penze van a szuleinek
2020. febr. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
88%
Én 15 évesen voltam angol középfokún, és #1-esre reagláva nincs sok pénze a szüleimnek. A tanulással kapcsolatban viszont mindig támogattak engem, hogy minél többre vigyem.
2020. febr. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
86%
Akinek jó a nyelvérzéke, az miért is várjon éveket? Én is úgy mentem már gimibe, hogy előtte nyáron meglett az angol középfokúm.
2020. febr. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%
És a mi családunkat se lepi el a pénz... Aki elég energiát belefeccölt a felkészülésbe, az 90%-ban úgyis átmegy elsőre a vizsgán és akkor nincs kidobott pénz.
2020. febr. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
82%
Jól teszi. Ha nem sikerül, akkor is már legalább jártas lesz a vizsgázásban.
2020. febr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk nagyon jó volt a némettanár az általános iskolában, a csoportból többen is eljutottak a középfokú nyelvvizsga szintjéig. 4. osztálytól tanultuk a németet. Szóval ez nem csak a gazdag szülők gyerekeivel történhet meg.
2020. febr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
86%
Én is 14 évesen nyelvvizsgáztam anno. Hogy kinek mi fura, az szubjektív, de különösebb hátrányra nem emlékszem.
2020. febr. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Metionin ***** válasza:
84%
Szerintem nem fura, én is 15 évesen voltam, pár osztálytársan pedig 14 évesen, nyolcadikban mentünk. Ja és nem feltétlenül pénz kérdése, mi kifejezetten szegények voltunk és a némettanár pályázott nekünk ösztöndíjat, volt ilyen direkt hátrányos helyzetű gyerekek nyelvtanulását támogató ösztöndíj. Abból fizettem a vizsgadíjat és a suliból vittek minket autóval a városba ahol volt a nyelvvizsga. Szóval ahol jó a nyelvtanár, ott simán mehet egy gyerek már 14 évesen, azért egy középfokú nem nehéz.
2020. febr. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
42%

Semmi értelme. Amikor megszerzik a papírt, legtöbben leállnak a nyelvtanulással, vagy legalábbis csak félgőzzel csinálják tovább, úgyhogy az teszi jól, aki minél későbbre halasztja, mert annál tovább tanulja a nyelvet teljes gőzzel - mármint a középiskolás évein belül, hogy azért a felsőoktatási továbbtanuláshoz már meglegyen a papírja.

Azért sem értem, hogy mi értelme, mert 14 évesen még az anyanyelvén sem használ egy csomó olyan kifejezést, amit 17-18 évesen már az idegen nyelven is használhatna simán - ha egyáltalán eljutna odáig, hogy megtanulja, na de ha már 14 évesen behúzza a féket, akkor kisebb rá az esély. Főleg az angolon kívüli idegen nyelvekre igaz mindez, de azért az angolra is (amire talán azért kevésbé, mert manapság annyira megkerülhetetlen, hogy aki 14 éves korára összeszed egy középfokú nyelvtudást angolból, az nem valószínű, hogy a továbbiakban nem fogja használni, márpedig ha használja, akkor azért valamennyire fejlődik is - bár ha csak passzívan használja, tehát olvas, meg szöveget hallgat, de alig ír, alig beszél, akkor azért annyira nem is biztos, tehát az angollal kapcsolatban is az a legjobb, ha nem csak gyerekként, hanem kamaszként, és fiatal felnőttként is aktívan tanulja, tanórákon is, nem csak használja.

2020. febr. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
47%
15 évesen csináltam az angol középfokom, teljesen reális volt. Mi benne a fura? 9 évesen kezdtem tanulni (nem csak tanítottak, tanultam), és szerintem 6 év alatt középfokon megtanulni még lassú is, nemhogy fura. Fura az, hogy valaki 18 évesen se tudja megcsinálni, pedig fél életében heti több órában beszélnek hozzá egy adott nyelven. Na, ez fura!
2020. febr. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!