Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legkönnyebb, illetve...

Melyik a legkönnyebb, illetve a kedvenc újlatin nyelvetek?

Figyelt kérdés

2020. febr. 16. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
73%

Az olasz a kedvencem, viszont nem mondanám a legkönnyebbnek.

Ag olaszt, franciát és spanyolt könnyebb tanulni, mert nagyon sok anyag van fenn a neten hozzá, amíg mondjuk portugálhoz és románhoz kevés van. Tehát ezek elebe nehezek, de még a források hiánya is nehezítik a tanulásukat.

2020. febr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
Jó kérdés, nekem mindegyik tetszik, de olaszul kezdtem végül tanulni, már nem is tudom miért. De nagyon élvezem, most készülök nyelvvizsgára. Egyetemen volt lehetőségem portugált tanulni, persze szakmai nyelv volt és csak egy szemeszter, úgyhogy sajnos nem jutottunk messzire, de nagyon élveztem és ha valaha lesz lehetőségem megtanulni, biztos megragadom. Így talán a portugált mondanám kedvencnek, mert különleges, a legtöbben fel sem ismerik, ha portugál szót hallanak, mindenki azt hiszi, ez pont olyan, mint a spanyol, pedig ha hallanák, azt gondolnák, hogy vmi szláv nyelvet hallanak :D a románnal vagyok kicsit előítéletes, sokat nyaralok Erdélyben és nekem egy kicsit olyan indokolatlan nyelvnek tűnik, szerintem nagyon érződik az erőszakos latinosítás (tele van olyan szavakkal, ami mondjuk csak az olaszban vagy csak a franciában van jelen, vagy olyanokkal, amelyek már bőven a latin nyelvek szétválása után keletkeztek, mégis pont olyan, mint olaszul). Nem állítom, hogy eredetileg nem egy latin nyelv volt, de azt gondolom, hogy akkora hatással volt rá a szláv környezet (csak úgy, mint a mi nyelvünkre), hogy eltolódhatott bolgár szomszédaik felé, aztán ezt akarták visszaterelni a gyökerekhez. Szerintem szrul sikerült, akár mikor román szót hallok, kiráz tőle a hideg, tényleg mintha össze vissza kevertek volna nyelveket úgy, hogy olaszos legyen a kiejtés.
2020. febr. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Olasz. Abszolút kedvenc, szerintem könnyű is.
2020. febr. 16. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A francia a kedvencem és szerintem a legszebb illetve a leghasznosabb, de az olasz a legkönnyebb és az is nagyon szép. Olaszból érettségiztem.
2020. febr. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%
Csak a spanyol:)
2020. febr. 17. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Olasz
2020. febr. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
73%
Spanyol, a legszebb nyelv a világon. :) Bár párszáz szót tudok olaszul is, de a spanyol örök szerelem marad. Később remélem lakni is fogok Spanyolországban.
2020. febr. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
64%
Spanyolból van nyelvvizsgám az olaszt meg fél éve tanulon. Mindkettőt nagyon szeretem, de a spanyolt preferálom. Könnyebb is a nyelvtani része.
2020. márc. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!