Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nektek is volt olyan érzés...

Nektek is volt olyan érzés mikor angolt tanúltatok, hogy nem fejlődtök?

Figyelt kérdés

Próbálom rövidre írni...

Járok magántanárhoz és mióta ott vagyok valóban fejlődtem de úgy érzem nem haladok elég gyorsan. Néhány anyagrésznél teljesen elvesztem a fonalat, és nem értem kellően meg. Tehát pl: folyamatosan elrontok valamit és ő csak kijavít de már 50x és meg sem kérdezi hogy miért nem tudom még mindig azt. Ha esetleg rá kérdezek elmondja pár szóban de fel sem fogom kb.


Másik az óra menete. Házit ad amit ott ellenőriz le, nem elég hogy 45perc/óra nála, van mikor később kezd pár percel mert van előttem diák. Határozottan unja velem az órákat (néha előveszi a telefont, vagy épp halkan zene bent ami zavar épp egy mondat alkotásnál). Őszintén sosem voltam magántanárnál így kérdezném tőletek én vagyok nyomi vagy ő?

Amúgy úgy érzem hogy nem megy az angol hogy napi 2 órát foglalkozom vele allandóan, minden egyes nap még hétvégén is... :/



2020. febr. 17. 20:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

1. idő kell ahhoz, hogy ténylegesen fejlődj, ehhez pedig türelem

2. ha úgy érzed, a tanárral nem úgy jössz ki, ahogy szeretnél vagy nem azt adja, amit vársz tőle, válts

3. pont a minap fogalmazta meg nagyon jól az angoltanárom: nem az adott tanár érteti meg veled, olyan nincs, hogy valakinél nem érted, csak olyan van, hogy az a tanár nem találta meg a feléd vezető utat - és ha ezt így érzed, akkor addig keress, amíg olyan tanárt nem találsz, aki megtalálja azt


Sok sikert, hajrá!

2020. febr. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

#1-es válaszához annyit, hogy az igazán jó tanár több utat is tud, és tudja melyik a neked való, de szerintem a gyakorlatban inkább 1-2 utat ismerő tanár van.


Másrészt otthon is tedd a mindennapos dolgait részévé az angolt. Magadnak próbáld mondani hogy amit csinálsz az hogy lenne, és ha nem tudod és fontos ,akkor ezeket kérdezd meg.

Ami érdekel, azzal kapcsolatos angol oldalakat , közösségeket keressél.. stb..

2020. febr. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Próbálom beépíteni a mindennapokba az angolt, gyerek mesét nézek 3 részt naponta (30p) valamint mondatokat is alkotok, mindent angolra állítottam ami körül vesz. Nem tudom, lehet csak én próbálok sietni, váltani nem nagyon szeretnék mert ha már elkezdtem valahol akkor szetetnem ott is befejezni valamint itt nem sok tanár van felénk...

Annyit még, hogy mennyi időt érdemes várni egy adott tanár jó-e vagy sem? Kb?

2020. febr. 18. 04:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Van mondjuk egy szint kb b2 és c1 között, amikor a legtöbb tanuló számár úgy tűnik, nem halad. Ilyenkor viszont ha megnézed, hogy mit tudsz, amit 1 hónapja nem, akkor lehet elcsodálkozol.


Egyébként angolul tanulod az angolt? Mert szerintem egy bizonyos szókincs és nyelvtani ismeret felett már csak úgy érdemes.


A telefonos dolog a tanár ellen szól.


Amit érdemes lehet kipróbálnod, ha van még ilyen, hogy angol hétvége. Reggeltől késő délutánig csak angolul lehet beszélni. Ez ízelítőt adhat egynyelvű táborból.

2020. febr. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az a baj ez nem b2 és c1 szint... Kb A2-B1 között vagyok még... És már itt nehézségekbe ütköztem, valamint a szókincs még nincs annyi amennyi kell.

Szóbelinél észrevettem nehezen tudok beszélni szabályosan, a szabályt tudom de valahogy ha hírtelen kell mondanom 1 mondatot nem jön a nyelvemre :/

2020. febr. 18. 09:06
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem alkotnék ellenőrzés nélkül mondatokat. Az, mondhatni, biztos útja a félresiklásnak. A Gyakorin rengeteg példája van a szótárból kinézett, látszólag jó szóval alkotott mondatnak, amelyet mégsem úgy használnak. Mint pont egy tegnap kérdésnél az until használata.


Nem látom tisztázottnak, hogy most te fizetsz a tanárnak, vagy ő fizet neked? Mert előbbi esetben miért nem kérdezed meg mindig a javítás után, hogy miért (ha nem tudod, hogy miért), és ha nem érted, akkor miért nem mondod azt, hogy nem érted, kéred szépen részletezni? Egyedül tanulásnál ez még csak nem is zavar senkit.

Hát, hogy most már annyira ismer, hogy tudja, a következő feladat megoldása 8 percedbe kerül, és addig megnéz valamit a telefonján... Ezzel nem tudom, mi a baj. A zene, az engem is zavarna. Annál csak annyi felmentés van, hogy a bolygó lakosságának nagyobbik része nem bírja elviselni a csendet. Szól a rádió, vagy a tévé... Mindegy, hogy Boney M vagy vízállásjelentés...

2020. febr. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!