Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek egy angol B2n...

Szerintetek egy angol B2n nagyobb tudást várnak el, mint egy másik nyelv B2 nyelvvizsgáján?

Figyelt kérdés
nyilván nem lehet teljesen összehasonlítani két nyelvet, de azért elmondható hogy francia, spanyol stb nyelvvizsgát kevesebb tudással is megadják mint az angolt?
2020. febr. 19. 11:33
 1/3 anonim ***** válasza:
73%

Én így érzem. Franciából is van B2 nyelvvizsgám, illetve angolból már C1. A francia B2 sokkal egyszerűbbnek tűnt egy angol B2-höz képest. Alapvető nyelvtani szerkezeteket használtam, amit ha angolra konvertálnék, egy B2 nyelvvizsgán nem állná meg a helyét.


Egyébként az egész nyelvvizsga rendszer gyenge, nevetve szereztem meg a C1 nyelvvizsgámat, pedig messze nem vagyok zseni. Ezek a papírok csak itthon érnek valamit a felvételiknél, valós nyelvtudást nem igen jelképeznek. Ha a friss B2 franciámmal kiküldtek volna Franciaországba, körberöhögtek volna, hogy a szintem B2.

2020. febr. 19. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
62%
Nem. 3 nyelvvizsgám van, mindegyik egy vicc volt, közép és felsőfokú szinten is. Ez nem nyelvtudást mér, csak egy papír mint a többi itthon.
2020. febr. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vettem észre semmi különbséget a német és az angol között. Sőt, mintha a német kicsit szigorúbb lett volna.
2020. febr. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!