Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha valaki tud idegen nyelvet,...

Ha valaki tud idegen nyelvet, miért nem használja?

Figyelt kérdés

Párom tud franciául (elég jól), de semmire nem használja. Szereti a francia filmeket, de nem nézi eredeti nyelven, olvasni is imád, de francia eredetiben nem olvas. Munkájában sem hasznosítja nyelvtudását.

Van ilyen barátom, kollégám is. Van aki angolul, van a ki spanyolul, németül... de egyik sem használja.

Én, akinek semmi nyelvérzéke nincs, igencsak irigykedek rájuk, és nem értem, miért nem használják. (sokszor próbáltam különböző módszerekkel, iskolákban, de egyszerűen nem marad meg a fejemben)

Nem érzitek elpazarolt tehetségnek, lehetőségnek, hogy ezek az emberek nem élnek a tudásukkal?



2020. febr. 19. 15:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Ő dolguk :D Eldöntik akarják e hazsnálni vagy sem, nem elpazarolt tehetség, és ezért neked nincs jogod basztatni őket :D


Ez a semmi nyelvérzékem nincs duma meg zseni, ne rakd már magad áldozat szerepbe, én szegény hiába próbálkozom...ne már

2020. febr. 19. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is tanultam németül, 5ös érettségim van, de sose beszéltem, mert nem volt rá szükségem. Azóta jól elfelejtettem.
2020. febr. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
62%
Tudnak ilyen nyelveken, de nem biztos, hogy szeretik is. Na meg amúgy ahhoz jól kell érteni a nyelvet, hogy megnézz eredeti nyelven egy filmet, mert ha lassabban megy a fordítás, sok minden kimaradhat a filmből, mire fejben átkonvertálod és fel is fogod. Én nem tudok angolul csak megértem, meg úgy ahogy mennek a válaszok. De ha folyékonyan menne sem szeretnék angolul bármit csinálni, mert kötelező voltam megtanultam, pedig a német vonzott, ott meg még nem járok, hogy az olyan szinten legyen, mint az angolom.
2020. febr. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
19%

Mert ha pl 1 : munkában pont nincs francia ügyfél

2: ha leül filmet nézni valószínűleg pihenni, kikapcsolódni szeretne,nem pedig rendszeresen fordítgatni. Így sokkal jobban kikapcsolja az embert,ha a saját anyanyelvén nézi. Nem igényel akkora szoros figyelmet. Bár aki mondjuk kábé anyanyelven tud idegen nyelvet annak talán nem megterhelő, de inkább jobb lehet szerintem az anyanyelvén. Vagy pl lehet, hogy az üzleti életben ponthogy beszél ilyen nyelveket, és akkor otthon legalább ne kelljen ezzel foglalkoznia, otthon csak simán nyugodtan elengedheti magát; meg amúgyis tök jó a magyar szinkron, meg a magyarított poénok:)

2020. febr. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

1-es! Én nem baszogatok senkit!

Nyelvérzékem pedig valóban nincs! Sem kötelező szinten, sem lelkesedésből nem ment soha. Több nyelven is próbáltam. Voltam külföldön néhány hónapig, ott is alig marad meg bennem valami, pár hét után azt is elfelejtettem. Nekem máshoz van tehetségem, de én nem pazarlom el, mára teljesen abból élek.


Megjegyezném, párom olyan szinten jó franciából, hogy Párizsban sem adnák el.


Nyelvtudásnál, nem az lenne a cél, hogy gyakorolja, amitől fejlődni tud és idővel reflexé válik az idegen nyelv?

2020. febr. 19. 15:14
 6/12 anonim ***** válasza:
94%

De érdekes! Az én nejem is franciául tud. Ő használja amikor csak lehetősége adódik. Munkájában nem sokszor van lehetősége. Viszont könyveket olvas, filmeket néz, francia tévét is néz. Neten is olvas franciáúl, sőt csetel is néha. Vannak régi barátai is Franciaországban. (hétvégén egyik volt kolléganője mesélte, hogy korona vírussal diagnosztizált beteget kellett kezelnie)


Egyetértek, a gyakorlás teszi a mestert! :)

2020. febr. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%

Unokabátyám 2 középfokúval rendelkezik, Német/Orosz ezek hivatalosak, az Angol meg ráragadt a 30 akárhány év vendéglátásban szerzett tapasztalatai mellé. Emellett beszél Ukránokkal, Lengyelekkel, Szerbekkel, Szlovákokkal is ha olyan vendégkört kell kiszolgálni. Mondjuk volt sok évet külföldön, ahol nem kellett a magyart használni, helyette mikor mit.


Külföldön volt 18 éves kora óta, ott sokat fejlődött de a pénz volt a lényeg, kint összekapart annyit hogy itthon építkezni tudjon és legyen még tartalék pár évre, megismerkedett egy nővel aki azóta a felesége, ide született a gyerekük, így többet már nem kellett kimennie.

Az Ő elmondása szerint itthon elpazarolják az életüket mindhárman, a gyerekét ösztönzi hogy kijusson egy élhetőbb országba.

2020. febr. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a németet nem használom. Nem szeretem. De a suliban a két választható második idegen nyelv közül egyik iránt sem éreztem különösebb rokonszenvet, a német tanár szuper volt, a másik tanár meg nem + akkor azt gondoltam, ez talán hasznosabb lesz. Hozhatta volna úgy az élet, hogy munkahelyen használnom kelljen, de nem úgy alakult. Aztán volt lehetőségem hosszabb időt Németországban tölteni, és végleg letettem róla, hogy valaha is használni akarjam. Helyette csak itthon, magam tanulok olyan 3. nyelvet, amit viszont imádok:)
2020. febr. 19. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért a legtöbb ember bizonyos erőkifejtés árán tanulta meg a nyelvet. És mivel a másik legtöbb embernél meg használat hiányában ez a tudás hamar elkopik, az sokkal értelmesebb viselkedés, ha nem hagyja veszni az egészet. Kivéve, ha a nyelv választásakor mazochista volt, de később megváltozott. Az apró kis probléma az, hogy élvezni a nyelvtudást, ahhoz lehet, hogy mondjuk 30 %-al meg kéne növelni (ha mondjuk ez a "tud idegen nyelvet+ az a B2, amikor igazából nem tudja). Az önkéntes szellemi erőfeszítés meg nem a korunk emberére jellemző. Így a kör bezárul. :D
2020. febr. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
A magyarázat egyszerű: takarékoskodnak a szellemi energiáikkal. Ha egy könyv megvan magyar fordításban is, akkor egy franciául kiválóan beszélő magyar anyanyelvűnek is kevesebb energiát emészt fel a fordítást elolvasni, mint az eredetit. Ha az embernek van kocsija, minek gyalogoljon? Arra már sokan nem gondolnak, hogy a nyelvtudás az izmokhoz hasonlít: tornáztatni kell, különben elsatnyul.
2020. febr. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!