Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Helyes ez a mondat? This car...

Helyes ez a mondat? This car is John's

Figyelt kérdés

2020. febr. 22. 08:59
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Helyes.
2020. febr. 22. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
15%
Meglepődnék, ha így lenne.
2020. febr. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 chtt ***** válasza:
100%

"Meglepődnék, ha így lenne."

???

2020. febr. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Helyes, de ha picit szebben akarod megfogalmazni, akkor esetleg: This car belongs to John.
2020. febr. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
Helyes! √
2020. febr. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Vree ***** válasza:
38%

#4 nincs ilyen sorrend.

Lehetne sorolni szinonimákat (This is John's car. John owns this car. This car is John's property. stb.) de tökéletes úgy, ahogy kérd. megválasztotta. Szintem pont hogy "szebb", hogy felismerte, hogy a birtokos névmás ilyen szerkezetben, létigével, állítmányként is használható. (Nem csak az alany előtt jelzőként)

2020. febr. 24. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Vree ***** válasza:
19%
^Ne pontozzátok le irigységből, mert nagyon fontos, hogy a kérdező értse, hogy nem "csúnya" úgy, ahogy ő írta, akármit is állítson előző :D
2020. febr. 24. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 chtt ***** válasza:
100%
A kérdező szerintem érti, hiszen hárman is írták előtted, hogy helyes a mondata. Ahogy helyes a "this car belongs to" szerkezet is. Nekem eszembe sem jutna használni, de nem vagyok angol, nem tudom, ott mennyire dívik, ettől függetlenül helyes. Az előtted lévő sem azt írta, hogy csúnya a kérdező megoldása, csak adott egy szerinte (!) szebb változatot. Mi a gond vele? (Azt már csak így zárójelben, hogy mi a manóra irigykednénk?:)
2020. febr. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Pfft, még jó hogy visszanéztem. Olvasd el újra mit írtam, mert nem állítottam semmit. :) Pont hogy én is írtam, hogy helyes. Egyszerűen megragadtam a lehetőséget, hogy egy másik variációt is mutassak kérdezőnek. Elvégre nyelvtanulás a topic, hadd tanuljon más szerkezeteket is. Ér irigység? Könyörgöm, mire? :)
2020. febr. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
42%
Nyelvtanilag lehet hogy helyes, de anyanyelvi beszélőtől soha nem fogod ezt hallani mert "angoltalan".
2020. márc. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!