Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen könyvekből, ill....

Hazafy kérdése:

Milyen könyvekből, ill. internetes anyagokból lehet a leghatékonyabban felkészülni németből ITK Origó felsőfokú komplex nyelvvizsgára magán úton? (Az 1000 kérdés 1000 válaszon kívül? )

Figyelt kérdés

2020. márc. 6. 14:56
 1/5 anonim válasza:

Nem tudom milyen ez a nyelvvizsga, de én tudok egy jó tankönyvet. Nekünk ez majd a DSD I vizsgára jó lesz. Német magyar változatban van.


Vannak benne témák, pl.: étkezés, család, sport, szabadidő... Ezekhez mindegyikhez van fél oldalnyi kidolgozott szöveg, alatta pedig hozzákapcsolódó szavak.


Itt a könyv: Padlás nyelviskola könyvek

ZWANZIG WENIGER EINS

Egy híján húsz

Társalgási témakör a NÉMET

Alap, közép és felsőfokú

nyelvvizsgához.

2020. márc. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, bár nagyon régi ez a könyv első verziója, szóbelire biztos hasznos.

Fontos lenne valami jó tipp az írásbeli feladatokra is..

2020. márc. 6. 16:49
 3/5 anonim ***** válasza:
Az Egy - huszra az én nemet tanárom azt mondta, hogy nem jó, kevés stb. A felsőfokú rész sem elég középfokúra
2020. márc. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a megerősítést.

Írásbelire miből készüljek C1-re? Van calakinek tapasztalata?

2020. márc. 7. 14:33
 5/5 thomas_33333 válasza:

Tudom ajánlani:

- Péntek Bernadett, Hatos Hajnalka: Német felsőfokú írásbeli gyakorlókönyv Nordwest 2002 Kiadó (nagyméretű könyv tele feladatokkal, igaz nyelvtan nem nagyon van benne, ahhoz egy másik könyvet ajánlok)

- Karácsony Lajos, Dr. Tálasi Istvánné: Német nyelvtan a középiskolások számára, Nemzeti Tankönyvkiadó (ne lepődj meg a könyvcímen, ez egy nagyon alapos nyelvtankönyv!)


- ezen kívül érdemes 5-600 új német szót megtanulni (a középfokútól nehezebb,bonyolultabb szavakat)vagyis szókincset bővíteni és sokat beszélgetni a Tanárral és sok németet hallgatni (ZDF.de videói például) illetve sok német szöveget, hírt olvasni (Deutschewelle.de például,itt át kell állítani fent az oldal tetején, 'DW.COM in 30 languages'-nél German-re angolról)

Remélem tudtam segíteni neked ötletekkel! :-)

2020. márc. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!