Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hamarosan osztályozó vizsga...

Hamarosan osztályozó vizsga angolból, de még csak most tudtam meg, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most vagyok abba a helyzetbe, hogy előrehozott érettségit tehetek angolból, mely alkalmat ki is használok. Azonban az angol tanárunk manapság nem jár be órákra, de ha be is jár akkor is a számítógépét babrálja. Otthon szoktam csinálgatni érettségis feladatsorokat (általában 60-80%-ra sikerülnek) azonban az osztályozó vizsgáról egy szó nem esett. Most tudtam meg pénteken az ofőmtől, hogy ebben a hónapban az is le fog zajlani. Félek, hogy megbukok rajta. Mégis, hogy a francba készüljek fel rá nagyjából 2 hét alatt? Teljesen elfelejtettem minden nyelvtani szabályt. Gyakorlatban tudom alkalmazni rutinszerűen amikor nekem kell beszélni angolul, de ha meg van adva egyszerre több igeidő és nekem a helyes alakot be kell rakni akkor már elvérzek.

Van középfokú nyelvvizsgám belőle, de azt már régen megszereztem, azóta elévült a nagy nyelvtudás. Ráadásul az egész vizsgát magolt szöveggel tettem le. Az írásbelim nem is sikerült, de mivel a szóbelin sok pontot összeszedtem, kompenzálódott.



2020. márc. 7. 14:18
 1/4 anonim ***** válasza:
69%

Őszintén nem értem. Miért szeretnél előrehozott érettségit tenni, ha félsz, hogy megbuksz az osztályozón? Mármint, ha tudsz angolul, akkor nem buksz meg az osztályozón; ha pedig nem tudsz angolul, az érettségi sem fog sikerülni.


Mi lesz az osztályozóban? Nekünk tavaly az angoltanár mutatott egy 250 oldalas könyvet, és mondta, hogy ebből fog kérdezni, hát megvettük és abból gyakoroltunk.

2020. márc. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tudok angolul egy gyenge közép szinten. De akkor gyakorlás nélkül is menni fog?
2020. márc. 7. 15:58
 3/4 anonim ***** válasza:
37%
Mennyire szinten tanuljátok órán? Mert az osztályozóvizsga az az évi és az utána következő évek anyagaiból van. Nálunk angoltanárom nem örült neki, hogy előrehozottazunk, mert így idén nem kell angolra járnunk, ezért megszivatott minket, és nehéz volt az osztályozó. Ha normális a tanárod, akkor talán nem olyan nehéz.
2020. márc. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Miénk nem fog kitolni velünk, szerintem örül ha megszabadul tőlünk. Ezzel egy teljes csoport felszabadul tőle mivel mindenki le fogja tenni.

Már egy pár hónapja abszolút nem tanulunk angolt. Ezelőtt is annyiból állt, hogy kivetített néhány feladatot és akkor haladtunk sorba, mindenki mondott egy megoldást.

2020. márc. 7. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!