Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A portugál nyelv a némethez...

A portugál nyelv a némethez viszonyítva mennyire nehéz?

Figyelt kérdés
Idővel szeretném megtanulni azt a nyelvet. Jelenleg németül tanulok, ehhez képest mennyire nehéz a portugál?
2020. márc. 12. 07:06
 1/1 anonim ***** válasza:

Mások nehézségek a két nyelvben.

A német nyelvben szerintem a viszonylagos merevség (kötött szórend), a névelők logikátlansága és a sok-sok igekötős ige az igazán nehéz, míg a portugálban sok az igeidő, ami magyarként kicsit nehezebben fogható fel (hiszen a magyarban kevés van). Én portugál szakon végeztem az egyetemen és jelenleg német nyelvterületen élek, úgyhogy viszonylag képben vagyok mindkét nyelvet illetően, de őszintén szólva nem tudnám megmondani, melyik a nehezebb egy magyar számára. Nyilván egyénfüggő is. A portugálban még akár egy angoltudás is hasznos lehet, a többi újlatin nyelvről (olasz, spanyol, francia, román) nem is beszélve.

Mindent összevetve, szerintem ha a némettel meg tudsz birkózni, akkor a portugál is menni fog.

2020. márc. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!