Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsgán elfogadják a...

Nyelvvizsgán elfogadják a választ, ha nem szerepel a megoldókulcsban?

Figyelt kérdés

Nyelvvizsgán (C1) szövegértésben van olyan feladat, ahol ki kell egészíteni a szöveget saját szavainkkal.

Ha én ott tartalmilag jót írok, viszont az én szavaimmal az nem szerepel a megoldókulcsban, akkor az hibás válaszként tekintendő, vagy mérlegelik valamilyen módon?


Például:

It has to keep itself...

Megoldás: occupied

Megoldókulcs: busy, entertained

( Amúgy lehet pont rossz példát adtam :D )


További kérdés, több szót kell írni, és szintén tartalmilag (meg nyelvtanilag, vizsga szintnek megfelelően) megfelelő választ adok, de nem szerepel a megoldókulcsban, akkor azzal mi fog történni?



2020. márc. 12. 14:33
 1/2 anonim ***** válasza:
jó eséllyel nem fogadják el.
2020. márc. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én nem értek hozzá,de szerintem utólag kérvényezheted;hogy nézzék át mégegyszer. Hogy hátha mégis jó, amit írtál, és össze tudnának szedni belőle neked annyi pontot, hogy meglegyen. Pl nekem nem nyelvvizsgán volt ilyen, hanem egyszer egy matekdoga; a tanár egy 9 pontos feladatnak a pontjait már azt hitte, hogy hozzáadta, ahogy így haladt sorban; de valszeg azt az egy feladatot nem számolta bele, és úgy jött ki nekem a dolgozatomon 9 ponttal kevesebb; szóltam neki, és kijavította, és egy jeggyel jobb lett. Meg pl tesóm amikor felvételizett középsuliba matekból, volt egy olyan feladat is, hogy tehát szóbeli matekból, van 3 feladat, azt oldja meg, és majd szólítják, és magyarázza el, hogy miért pont annyi jött ki. És akkor a bátyám megoldotta a feladatot, és akkor mondta a tanár, hogy az nem jó, és akkor a bátyám mondta, hogy de , és a bátyám bebizonyította a felvételiztetős tanárnak, hogy jó a megoldása. :):):) Öcsémnek meg amikor ő felvételizett valahova, ott is talán valami 6 pontot nem adtak neki hozzá, és akkor visszament megreklamálta, és megkapta a pontot.
2020. márc. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!